۱۱ شهریور ۱۳۹۹
گروه محتوا
914
بدون دیدگاه

ریپل در سال ۲۰۱۲ ایجاد شد و هدف از ایجاد این واحد ارزی , برآورده کردن نیازهای تجارت های بین المللی برای داشتن یک راه انتقال پول کارآمد و سریع بین کشور ها بود . هدف ریپل این است که یک بلاکچین ایجاد کند که بتواند از آن برای تایید تراکنش های مالی استفاده کرد.

این استراتژی پتانسیل این را دارد که سیستم مالی جهان را به صورت کلی تغییر دهد و ارز رمز گذاری شده ریپل که با اختصار xrp شناخته می شود, یکی از اجزای مهم رسیدن به این هدف می باشد.

تاریخچه ریپل

در سال ۲۰۰۴ رایان فوگر که به کار طراحی وب در ونکور مشغول بود و دارنده یک صرافی آنلاین بود ایده ای به ذهنش رسید که سیستم غیر متمرکزی را طراحی کند تا تمامی افراد از سراسر دنیا بتوانند در آن پول خود را تولید کنند. سپس ایده خود را در سال ۲۰۰۵ پیاده سازی کرد و وبسایتی را طراحی کرد به نام ripplepay.com که این وبسایت در اصل یک انجمن آنلاین بود که سرویس مالی را ارائه می داد که از طریق آن اعضای انجمن می توانستند پرداخت های امنی را داشته باشند.در سال ۲۰۱۰ رایان فوگر تمامی پروژه و ایده خود را به جید مک کالب و کریس لارسن واگذار کرد . این دو در سال ۲۰۱۲ اقدام به شرکتی با نام opencoin کردند اما در سال ۲۰۱۳ نام برند خود را به ripple lab inc تغییر دادند و اختصار xrp را برگزیدند و در همان سال بود که نفطه عطفی برای این شرکت بوجود آمد و توانست سرمایه قابل توجه ۲٫۵ میلیارد دلاری جذب کند و بعد موفق شد با شرکت های معتبری چون zipzap قرارداد بنویسد.

مزایای استفاده از ریپل

سود های احتمالی شبکه ripple بسیار فراتر از دریافت هزینه ای ناچیز برای حفظ بلاکچین خواهد بود. در واقع بخش کسب درآمد از طریق عضویت در بلاکچین تنها بخش کوچکی از معادله کلی است. سود اصلی افرادی که از این سیستم استفاده می کنند , سرعت انتقال وجه و کارمزد های بسیار پایین این شبکه است.

واضح است که وقتی پولی که در حالت عادی ممکن است تا ۵ روز طول بکشد تا از کشوری به کشور دیگر انتقال یابد اما با استفاده از شبکه ریپل این کار تنها در چند ثانیه طول خواهد کشید نشان دهنده ارزش این مجموعه و کارایی بالای این ارز است و ریپل حتی در بدترین شرایط به مراتب از موسسات مالی و بانک ها بهتر عمل می کند.