خانهارزهای دیجیتالخرید بیت کوین
BTC
خرید و فروش

خرید و فروش بیت کوین BITCOIN تمام اتوماتیک

BTC

بعد از احراز هویت به آسانی برای خرید بیت کوین ( تحویل فوری ) بر بستر شبکه های BEP2 ، BEP20 ، BTC ، ETH با کمترین کارمزد شبکه اقدام نمائید.

ایکس نوین

بیت کوین

بیت کوین چیست؟ 

داستان بیت کوین Bitcoin در سال 2008 و با انتشار مقاله ای آغاز شد که به معرفی پول الکترونیکی به نام بیت کوین پرداخته بود. ساتوشی ناکاموتو ، هویت ناشناس خالق بیت کوین و اولین ارز دیجیتال بود.

می توان مثل پول به بیت کوین نگاه کرد، می توانید با آن خرید کنید حتی سفارش آنلاین داشته باشید یا به عنوان سرمایه گذاری نیز می تواند در درازمدت ارزش دارایی های شما را حفظ کند.

مزایا بیت کوین

_ غیرمتمرکز: بیت کوین تحت نظارت هیچ سازمان و یا دولتی نیست. برای انجام معاملات توسط بیت کوین و یا  رمزارزهای دیگر ، هیچ گونه نیازی به وجود نفر سوم و یا واسطه برای تایید کردن معامله نخواهد بود.

_ سهولت در روند معامله: دلایلی از جمله فقدان نهاد نظارتی، نبودن قوانین سختگیرانه برای انجام معامله ها، واضح و شفاف بودن بازار و اطلاعاتش و نیز غیر متمرکز بودن آن، سبب شده تا معاملاتی که توسط بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال انجام می شود، نسبت به بازارهای واقعی خیلی ساده تر باشد.

_ امنیت بالای اطلاعات : با توجه به این که بیت کوین از رمزهای دیجیتال ساخته شده و معادل فیزیکی ندارد، افراد فقط با عرضه این رمز قادر به انجام معاملات خود در بازار ارزهای دیجیتال خواهند بود.در طی تراکنش های بیت کوین، همه اطلاعات فرد محرمانه است  و فقط دو کلید عمومی و خصوصی مورد نیاز است. آدرس کیف پول بیت کوین که همان کلید عمومی است و شبیه شماره حساب بانکی افراد است که همه می توانند به آن درسترسی داشته باشند. کلید خصوصی هم مثل امضای شخص و یا رمز عبوری است که برای دسترسی به حساب بانکی مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از ارسال بیت کوین، با ترکیب کلیدهای عمومی و خصوصی،تراکنش مربوطه امضا می شود.به این ترتیب گواهی امنیتی ایجاد شده نشان می دهد که چه فردی تراکنش را انجام داده است.از طرف دیگر استخراج بیت کوین سخت و پیچیده بوده و دست یابی به کدهای آن غیر ممکن است . این عوامل سبب می شود تا احتمال تقلب و یا معاملات تکراری غیر ممکن شود.

_ ناشناس و خصوصی ماندن هویت افراد: از مهم ترین ویژگی های بیت کوین، مجهول بودن هویت طرفین معامله است که سبب می شود تا پیگیری افرادی که این معاملات را انجام می دهند، ممکن نباشد.

_حذف واسطه ها: از مهم ترین مزیت های بیت کوین حذف واسطه هایی مثل بانک ها و سازمان های مالی است. از طرف دیگر چون بیت کوین دارای ساختار غیرمتمرکز و شبکه همتا به همتا است، برای پرداخت و انجام تراکنش های مالی، استقلال بیشتری را ایجاد می کند و این امکان را به افراد می دهد که بی نیاز از هر واسطه ای، برای هر فرد و در هر نقطه دنیا که بخواهند بیت کوین خود را ارسال کنند. در واقع بیت کوین سیستم پرداختی بدون مرز و محدودیت و بدون تعطیلی است که در طی شبانه روز کار می کند .

_ کارمزد پایین :پرداخت های انجام شده از طریق بیت کوین کارمزد خیلی پایینی دارند و گاها نیز ممکن است هزینه ای نداشته باشد و در آخر این کارمزد به اولویت شما مربوط می گردد. اگر بخواهید در کمترین زمان معامله خود را انجام دهید لازم است تا هزینه بیشتری پرداخت کنید.

لازم به ذکر است در مقایسه با استفاده از واسطه های مالی و یا سیستم پرداخت آنلاین، این کارمزد خیلی کمتر است.

_سرعت بالا : شبکه بیت کوین نسبت به شبکه بانکی، معاملات انجام شده را سریع تر پردازش می کند. هم اکنون تراکنش هایی که روی شبکه اصلی بیت کوین انجام می شوند، طی مدت زمان  10 دقیقه  پردازش خواهند شد. اگر از شبکه لایتینگ برای انجام تراکنش استفاده شود، مدت زمان پردازش، 25 میلیون تراکنش در هر ثانیه می شود. از طرفی استفاده از تراکنش بدون تایید، سبب می شود تا بتوانید پردازش تراکنش های خود را سریعا انجام دهید.

لازم به ذکر است که تراکنش های بدون تایید، ریسک پذیر هستند. اگرچه انجام معاملات فوری می تواند توسط شرکت های خدمات مالی و در ازای اخذ کارمزد بالا، انجام شود. با همه این تفاسیر، حتی در معاملات با تراکنش های با سرعت بالا، پایین بودن کارمزد بیت کوین یک مزیت محسوب می شود.

_غیر تورمی: وقتی اقتصاد کشوری گرفتار بحران شده و دولت قادر به پرداخت بدهی های خود نباشد، بانک مرکزی دست به چاپ بیشتر ارز و تزریق آن به بدنه اقتصاد می کند. در اکثر موارد نیز هیچ نظارتی روی این کار صورت نمی گیرد و این خود سبب افزایش نقدینگی و تورم و در آخر کاهش بهای پول می شود. حال آن که بیت کوین دارایی غیر تومی بوده و فقط 21 میلیون بیت کوین تولید می گردد. با این وجود حتی بعد از پایان یافتن استخراج بیت کوین، هیچ یک از مشکلات تورمی ذکر شده به وجود نمی آید.

معایب بیت کوین

_برگشت ناپذیر بودن معامله: چون در بازار ارزهای دیجیتال هویت دوطرف در معامله مشخص نیست و این افراد به شکل ناشناس فعالیت می کنند، به همین دلیل در صورت اشتباه در واریز ارز و یا انجام معامله، امکان اینکه وجه برگشت داده شود غیرممکن و یا بسیار سخت است.

_نوسانات قیمتی شدید: به دلیل نوظهور بودن بازار رمزارزها، عوامل بیرونی و اخبار مختلف می توانند بر روند تغییر بهای رمزارزها به خصوص بیت کوین موثر باشند. این نوسان قیمت از سرمایه گذاران قدرت پیش بینی و تصمیم گیری درست را می گیرد.

_خطر کاهش ارزش در آینده: با در نظرگرفتن سرعت معرفی رمزارزهای جدید و رفع کاستی های آن ها ، دور از انتظار نیست که در آینده رمزارزی ، بر بیت کوین برتری پیدا کرده و باعث از دست دادن قدرت رقابت بیت کوین با سایر رمزارزها شود.

_پولشویی و فعالیت های مجرمانه: مجهول بودن تراکنش های بیت کوین و سایر رمزارزها یکی از مهم ترین دلایلی است که سبب شده تا بهترین گزینه برای پولشویی و فعالیت های مجرمانه باشند. افراد مجرم و کلاهبردار بدون اینکه شناسایی شوند می توانند مبالغ مورد نظر خود را به هر نقطه از دنیا که بخواهند ارسال کنند.

پیش بینی آینده بیت کوین

از آنجا که ارزدیجیتال و به تبع آن بیت کوین یک نوآوری بدیع در حوزه پول و دارایی است، در رابطه با آینده آن شک و تردید هایی وجود دارد که بی دلیل هم نیست. بعضی از افراد،  آینده بیت کوین را درخشان و روشن و بعضی دیگر  آینده آن را به طور ترسناک وصف می کنند.

روند قیمتی بیت کوین از گذشته

تاریخچه قیمت بیت کوین نشان می دهد که در بین ارزهای موجود در مارکت، بیشترین نوسان ها از آن بیت کوین بوده است. از سال 2009 و آغاز کار بیت کوین ، این ارز ه صعود قابل ملاحظه داشته که بیشترین بهای آن 64 هزار دلار برای بیت کوین به ارمغان آورده است. لازم به ذکر است که بهای بیت کوین همیشه با رخدادهای اقتصادی ، نظامی و سیاسی گرفتار تغییراتی بوده است.

در آغاز معرفی بیت کوین ، بهای آن معادل صفر در نظر گرفته شد و در کمتر از یک سال ، ارزش بیت کوین با صعود خود به 0.09 دلار  رسید. تا 7 ژوئن 2011 بیت کوین توانست با صعود 2960 درصدی خود به قیمت 29.60 دلار برسد. بعد از این تاریخ، بازار رمز ارزها نزول همگانی را تجربه کرد و قیمت بیت کوین به 2.05 دلار کاهش یافت . در سال 2013 بیت کوین دوباره افزایش قیمت چشمگیری داشت هرچند که این سال نیز برای قیمت بیت کوین فراز و فرودهای بسیاری داشت و در نهایت در دسامبر 2013 بهای بیت کوین به 687.02 دلار رسید و در آغاز سال 2015 افت شدیدی را تجربه کرد و با قیمت 315.21 دلار معامله شد. روند رشد بهای بیت کوین در سال 2016 بسیار کند بود. در اواخر سال 2017 بهای بیت کون با رسیدن به 19345.49 دلار باعث شد تا توجه جمع کثیری از سرمایه گذاران و شرکت های تجاری را به خود جلب کند.بهای بیت کوین در اواسط سال 2019 به 10 هزار دلار رسید ولی دوام زیادی نداشت تا اینکه در دسامبر همان سال به 6635.84 دلار کاهش پیدا کرد.با شروع پاندمی کرونا در سال 2020، اقتصاد دچار رکود شد و از طرفی قرنطینه و نابسامان بودن شرایط اقتصادی سبب شد تا حس ترس در میان سرمایه گذاران شکل بگیرد و بهای بیت کوین افزایش یافت. در پایان سال 2020، بهای بیت کوین با رشد 416 درصدی به 29 هزار دلار  رسید. در آپریل 2021 ، بهای بیت کوین رشد خوبی را تجربه کرد که بهای ترید آن را تا 60 هزار دلار بالا برد. اگرچه در این سال بیت کوین نوسانات قیمتی زیادی را به دلیل وجود پاندمی کرونا که باعث بالا رفتن ترس در سرمایه گذاران شده بود ، تجربه کرد ولی در نهایت در نوامبر  سال 2021، بهای بیت کوین به بیشترین قیمت خود که 68789 دلار بود دست پیدا کرد. اگرچه این قیمت دوام زیادی نداشت و در دسامبر همان سال به 46164 دلار کاهش یافت. بیشترین قیمتی که بیت کوین در سال 2022 به خود دید، در اواخر ماه مارچ و قیمت 47445 دلار بود و تا اواسط ماه می به 28305 دلار تنزل کرد.

نظر متخصصین ارزهای دیجیتال در مورد بیت کوین

_مایک نوو گراتز: وی از برجسته ترین افراد فعال در حوزه رمزارزها است . او معتقد است شرکت های بزرگ با سرمایه گذاری روی بیت کوین سبب رشد صعودی آن خواهند شد. مایک نوو گراتز پیش بینی کرده که در آینده بهای بیت کوین تا 12 هزار دلار هم می رسد.

_ تیم دریپر :  او بهای 250 هزار دلار را برای آینده بیت کوین پیش بینی کرده است. دریپر 30 هزار بیت کوین را طی حراج Marshals  خریده است. وی معتقد است طی سال های آینده می توان خریدهای روزانه را نیز با بیت کوین انجام داد.

_جان مکافی: وی برنامه نویس سرشناسی است که به دلیل موسسه امنیت سایبری McAfee شهرت یافته است. پیش بینی های مکافی در مورد آینده بیت کوین خیلی خاص است. او معتقد است در آینده بهای بیت کوین تا 1 میلیون دلار خواهد رسید و در صورت پیش بینی اشتباه یکی از اعضای بدنش را اهدا می کند.

_چنگ پنگ ژائو: وی که مدیر صرافی بایینس است ، مدعی شده که بیت کوین فعلا به جایگاهی که شایستگی آن را دارد، نرسیده است.وی در مورد آینده بیت کوین طی 5 تا 10 سال آینده معتقد است که طی این مدت، بیت کوین قابل حذف شدن نیست و به دلیل اینکه عملکرد بلاکچین قوی تر از اینترنت است، در صورت رشد  این صنعت ، افزایش قیمت بیت کوین کاملا واضح است.

روش های تحلیل قیمت بیت کوین

_تحلیل تکنیکال:  یکی از  رایج ترین روش های تحلیلی است که معامله گران برای تحلیل و پیش بینی رفتار بیت کوین مورد استفاده قرار می دهند. محور اصلی این تحلیل حجم معاملات، قیمت ها و روند قبلی بازار است. این تحلیل با تمرکز بر روی داده ها و نمودار بازار، تلاش می کند تا با شناسایی الگوها و روندها بتواند آینده بازار را پیش بینی کند.

طبق نظریه داوجونز، تحلیل تکنیکال دارای سه اصل زیر است:

1_ قیمت رکن اصلی تحلیل تکنیکال بوده و تحرکات قیمتی نمایانگر میزان عرضه و تقاضا در بازار است. به عبارت دیگر همه چیز در قیمت خلاصه می شود.

2_ قیمت دارای سه روند کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است.

3_از آنجایی که روندهای قیمت تمایل به تکرار شدن دارند، تحلیلگرهای ارز دیجیتال با استفاده از الگوهای شکل گرفته روی نمودار های گذشته، حرکات بعدی بازار را پیش بینی می کنند.

انواع نمودارها در تحلیل تکنیکال

_نمودار شمعی: یکی از معروف ترین نمودارها بین تریدرها، نمودار شمعی است که اطلاعات مهمی در اختیار معامله گرها قرار می دهد. در این نمودار هر شمع بیانگر قیمت شروع، کمترین قیمت، بیش ترین قیمت معامله و قیمت نهایی است. رنگ شمع ها در این نمودار  وضعیت قیمت پایانی را نسبت به قیمت شروع نشان می دهد که رنگ سبز افزایش قیمت و رنگ قرمز کاهش قیمت رت نشان می دهد.

_نمودار خطی: این نمودار، قیمت بیت کوین را طی یک دوره خاص نشان می دهد. نمودار خطی، به تشخیص روند حرکت قیمت توسط معامله گرها کمک می کند. لازم به ذکر است که تمرکز این نمودار ، روی قیمت پایانی است.

_نمودار میله ای:  این نمودار از نظر ظاهر شباهت زیادی به نمودار خطی دارد ولی اطلاعات بیشتری در اختیار معامله گرها قرار می دهد. در نمودار میله ای، قیمت  ها در طی بازه های زمانی مختلف و به شکل مستطیل روی محور طول ها نمایش داده می شوند و هر میله نشان می دهد که طی یک بازه زمانی، روند تغییر قیمت بیت کوین چگونه است.

_تحلیل فاندامنتال:  تحلیل فاندامنتال، روش تجزیه و تحلیل از بالا به پایین است که محور آن اقتصاد، اخبار و وضعیت جامعه است. این تحلیل حتی برای تحلیلگرهای حرفه ای نیز دشوار است ولی یک تحلیل تخصصی ، اطلاعات خوب و دقیقی در اختیار معامله گرها قرار می دهد از جمله: بهترین زمان برای خرید بیت کوین، قیمت بیت کوین در آینده  و نیز اینکه کدام ارزها برای خرید و فروش مناسب هستند. از آنجایی که قیمت بیت کوین و نیز سایر رمزارزها در پی اخبار ، رویدادها و حتی شایعات تغییر می کند و بخش بزرگی از نوسانات بازار رمزارزها به خاطر احساسی شدن تعدادی از سرمایه گذارها رخ می دهد، بسیار لازم و ضروری است که افراد بی تجربه در تحلیل فاندامنتال،برای گرفتن بهترین تصمیم، از نظر افراد با تجربه برای پیش بینی روند بهای بیت کوین استفاده کنند .در تحلیل فاندامنتال، نحوه عرضه و استخراج رمزارزها در طولانی مدت، میزان تقاضا برای رمزارز و وضعیت فعلی بازار رمزارزها، نقش اساسی در تعیین قیمت ارزهای دیجیتال و بیت کوین دارند.

قیمت بیت کوین

عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین

_سیستم عرضه و تقاضا: بهای بیت کوین نیز مانند سایر دارایی ها به نوسان عرضه و تقاضا به شدت وابسته است. ولی برخلاف معیارهای پول فیات، مقدار عرضه بیت کوین مشخص و سقف آن 21 میلیون است.

_مقبولیت عامه بیت کوین: از آنجایی که ارزهای دیجیتال وجود فیزیکی ندارند و فقط به صورت دیجیتال عرضه می شوند لذا میزان اعتبار و مقبولیت آنها بین سرمایه گذاران ، مهم ترین دلیل برای ادامه حیات رمزارزها است.

_اخبار و رسانه: با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال هنوز برای مردم شناخته شده نبوده و افرادی که در این بازار فعالیت می کنند از تجربه کافی برخوردار نیستند، اخبار جهانی حتی اگر دروغ باشد می تواند به طور مستقیم تاثیر مثبت و یا منفی بر بازار داشته باشد به طوری که حتی یک خبر می تواند روند قیمت بیت کوین را تغییر دهد.

_قانون گذاری : یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت بیت کوین، تحولات نظارتی و قانون گذاری است.این قوانین و مقررات می تواند باعث تشویق و یا مانع افراد به سرمایه گذاری در  بیت کوین گردد که این امر خود سبب افزایش و یا کاهش قیمت بیت کوین خواهد بود.

روند تغییرات قیمت بیت کوین (در قسمت روند قیمتی بیت کوین در گذشته گفته شد)

تشخیص بهترین زمان برای خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال ، استراتژی های مختلفی در بازار رمزارزها وجود دارد ولی نکته قابل توجه این است یک سبک و روش سرمایه گذاری خاص برای همه افراد مناسب نیست و با وجود استراتژی های متداول ، این فرد سرمایه گذار است که تعیین می کند کدام روش برای او مناسب است.

1_ خرید در قیمت پایین و فروش در قیمت بالا

از مهم ترین مواردی که تقریبا در تمام بازار های مالی باعث موفقیت تریدر می شود،زمان مناسب ورود به بازار و خروج از آن است.ریسک از بین رفتن دارایی در این روش بسیار زیاد است.

2_استراتژی کوتاه مدت (معاملات لحظه ای و روزانه بیت کوین)

این روش محبوب ترین مدل معاملاتی در بین تریدرها است. در این روش معامله گر به جای نگهداری بلند مدت بیت کوین، تلاش می کند تا با نوسان گیری به سود برسد که یکی از سریع ترین راه های سود دهی در بازارهای مالی است و لازمه آن کسب دانش کافی در زمینه تحلیل تکنیکال و تحلیل نمودارهای قیمتی است.

3_استراتژی میان مدت (سرمایه گذاری میان مدت در بازار )

این روش مناسب افرادی است که به دنبال ریسک کمتری هستند و بعد از تحلیل و محاسبه مقدار رشد و ریزش، طی دوره های 6 ماهه و یا یک ساله اقدام به فروش بیت کوین خود می کنند.

با توجه به اینکه ریسک و خطر از دست رفتن سرمایه در این روش پایین است ولی ممکن است برای تریدر سود زیادی هم نداشته باشد.

4_استراتژی بلندمدت

استراتژی بلند مدت جز مطمئن ترین و کم ریسک ترین مدل های معاملاتی در بازار رمزارز ها است. این مدل بر نگهداری بلند مدت بیت کوین تاکید دارد و کاربران آن هولدر نامیده می شوند. آن ها معتقدند بهای بیت کوین در آینده رشد چشمگیری خواهد داشت و فروش آن کاری اشتباه است. با توجه به تاریخچه بیت کوین افرادی که  از اواسط سال 2017 تا کنون ، استراتژی بلند مدت را اجرا کرده اند سود قابل توجهی کسب کرده اند و نکته قابل توجه این است که روند صعودی بهای بیت کوین در بلند مدت کماکان ادامه دارد.

چرا بیت کوین ارزش سرمایه گذاری دارد

کاربردهای بیت کوین

_نقل و انتقال پول : می توانید بیت کوین را در کیف پول خود نگهداری و یا برای افراد دیگر ارسال نمایید.برای انتقال آن ، ابتدا به آدرس بیت کوین نیاز است. این آدرس اطلاعات خاصی در اختیار شما نمی گذارد و به شکل کاملا تصادفی انتخاب می شود و هویت گیرنده کاملا محرمانه است.

_خرج کردن محرمانه دارایی: کلید شخصی که برای نقل و انتقال بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد، از به سرقت رفتن سرمایه فرد جلوگیری می کند. در انتقال ارزدیجیتال اطلاعات شخصی فرستنده و گیرنده مخفی بوده و امنیت کاربر به طور کامل تامین خواهد شد.

_سرمایه گذاری: اکثر افراد بیت کوین را برای سرمایه گذاری و به عنوان یک دارایی مطمئن خریداری می کنند. لازم به ذکر است که بیت کوین از بهترین اندوخته ها برای تثبیت ارزش دارایی های شما است.

_خرید کالا : از اصلی ترین کاربردهای بیت کوین، ایجاد ارزی برای مبادلات روزانه است. امروزه خرید کالاهای اساسی از فروشگاه های معتبر با استفاده از بیت کوین امکان پذیر شده است.

آموزش کسب درآمد با بیت کوین

-ماینینگ

اولین و معروف ترین روش کسب درآمد از بیت کوین ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال است. پخش داده ها بین افراد مختلف در سراسر دنیا راه مناسبی برای حفظ امنیت اطلاعات در هر شبکه است و از بین رفتن و یا تغییر اطلاعات در ان ممکن نیست. برای افزودن اطلاعات و داده جدید در این سیستم ، اعتبار و صحت اطلاعات باید توسط همه اعضا مورد بررسی قرار بگیرد. بیت کوین از ساختاری به نام بلوک برای اطلاعات تراکنش های خود استفاده می کند و این بلوک را بین تمام سیستم های جهان اشتراک گذاری می کند. این سیستم ها که نود نامیده می شود مسئولیت ثبت  و تایید اطلاعات است.در ساختار بلاکچین از توابع هش برای اتصال بلوک ها به یکدیگر و نیز تایید اعتبار بلوک ساخته شده توسط نود برنده، استفاده می شود. بلاک چین عبارتی به نام نانس را با توجه به سختی شبکه به اطلاعات تراکنش اضافه می کند. هر بلاک دارای هش خروجی منحصر به فرد خود است. اطلاعات تراکنش ها، هش قبلی و نانس ورودی های تابع هستند. نودی که با حل متوالی تابع هش به مقدار مناسب نانس برسد، نود برنده خواهد بود. نود برنده، بعد از دستیابی به نانس آن را در اختیار سایر نودها می گذارد و سایر نودها آن را در تابع هش خود قرار داده و درستی آن را ارزیابی می کنند، اگر صحت آن تایید شود همه گره ها به اجماع رسیده و بلوک جدید تشکیل می شود. به تمام این فرآیندهایی که نودها انجام می دهند، استخراج یا ماینینگ می گویند. نود برنده بعد از رسیدن به اجماع از شبکه پاداش می گیرد که همان بیت کوین جدیدی است که استخراج شده است.

_ترید

ترید یا خرید و فروش ارزدیجیتال یکی از روش های کسب سود است که دو حالت کلی دارد. در حالت اول فرد ارز را در قیمت پایین خریده و در قیمت بالا می فروشد. روش دوم وارد شدن به معامله فروش است و متفاوت از فروش ارز دیجیتال خریده شده است. در روش دوم فرد ارزی را که ندارد به فروش می رساند. در این روش فرد سرمایه خود را تحت عنوان معامله فروش ارز مورد نظر خود در صرافی قرار داده و ارز مورد نظر را می فروشد به این ترتیب حق فروش آن ارز را از صرافی می گیرد.

برای مثال سرمایه شما 2 هزار دلار است و تحلیل شما از بازار رمزارزها ، نشان دهنده بازار نزولی است. در این شرایط شما تصمیم به فروش اتریوم می کنید در صورتی که اتریوم ندارید. برای این معامله شما سرمایه خود یعنی همان 2 هزار دلار را تحت عنوان معامله فروش اتریوم در صرافی قرار می دهید و یک اتریوم را می فروشید. لازم به ذکر است که شما فقط حق فروش اتریوم را از صرافی گرفته اید. حال اگر بعد مدتی قیمت اتریوم کاهش پیدا کرد و مثلا به هزار دلار رسید، شما با 2 هزار دلار خود می توانید 2 اتریوم خریداری کنید و 1 اتریوم را به صرافی بابت قرض برگشت دهید و 2 هزار دلار خود را دریافت نموده و یک اتریوم نیز سود کنید. حتی می توانید یک اتریوم خود را نیز فروخته و سپس سرمایه خود را به 3 هزار دلار افزایش دهید.

در ترید رمزارز از صعود و یا نزول بازار می توان به کسب سود پرداخت. برای ترید به دو ابزار خیلی مهم برای تحلیل بازار  ، تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال است، نیاز است.

_آربیتراژ

آربیتراژ به معنای کسب سود از تفاوت قیمت همزمان یک دارایی بین دو یا چند بازار است و معمولا به  دلیل وجود عدم تعادل قیمتی بین بازارهای مختلف  است. آربیتراژگران با خرید یک دارایی در حداقل قیمت و فروش سریع آن در سطح قیمتی بالاتر  و با استفاده از این تفاوت قیمت، کسب سود می کنند. این روش جزء روش های سرمایه گذاری بدون ریسک است.

دو روش برای کسب سود از طریق آربیتراژ در بازار رمزارزها وجود دارد:

1_ انجام تراکنش در تعداد بالا

2_ انجام تراکنش با تعداد پایین اما با مقادیر زیاد

از آنجایی که اختلاف قیمت در آربیتراژ می تواند کم باشد، لذا برای به دست آوردن سود بیشتر از راه دوم سرمایه بالایی نیاز است و برای افرادی که سرمایه زیادی ندارند روش مناسب تری است.

سوالات متداول سوالات متداول

پر تکرار ترین سوالات کاربران قبل از عضویت و خرید از صرافی را قسمت مشاهده کنید

سوالات متداول

با توجه به اینکه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نوعی کلاس دارایی جدید هستند، مجلس شورای اسلامی درصدد تصویب برنامه‌ای جهت مشخص شدن روند خرید و فروش رمز ارزها است و با استناد به ماده 2 قانون مجازات‌های اسلامی که بیان می‌کند هر رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات تعیین شده است جرم محسوب می شود. در حال حاضر هیچ قانونی مبنی بر ممنوعیت خرید و فروش یا سرمایه‌گذاری در زمینه ارز‌های دیجیتال وجود نداشته و لذا مالکیت و خرید و فروش آن جرم محسوب نمی‌شود.

به طور مشخص روند میزان عرضه و تقاضا، خرید بیت کوین توسط شرکت‌ها و سازمان‌ها سرشناس، فعالیت‌های برخی از کشورها مانند چین نسبت به ممنوعیت استخراج و ... در تعیین قیمت بیت کوین نقش بسیار مهمی دارند.

بله! با افزایش فراگیری ارزهای دیجیتال، صرافی‌های ارز دیجیتال فراوانی ایجاد شده‌اند که با توجه به مسائلی همچون ممنوعیت فعالیت کاربران ایرانی در صرافی‌های خارج از کشور، بالا بودن کارمزد و .... فعالیت در صرافی‌های ارز دیجیتال داخل کشور توصیه می‌شود. اکس نوین بزرگترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی با دارا بودن طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال در خدمت تمامی علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال است.

بله! بیت کوین به دلیل بهره بردن از فناوری بلاکچین و مسائلی مانند عدم وجود مالک و ناظر، تقسیم اطلاعات به صورت عادلانه، تغییر ناپذیری و ... دارای امنیت بسیار بالایی است.

در خصوص پیش بینی قیمت بیت کوین اما و اگرهای زیادی وجود دارد اما در حالت کلی، دید بلند مدت مثبتی نسبت به قیمت بیت کوین وجود دارد و بسیاری از کارشناسان مانند ویلی‌وو، تحلیلگر مشهور ارزهای دیجیتال، بیت کوین را نسبت به طلا، گزینه بهتری برای سرمایه‌گذاری می‌دانند. اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد بلومبرگ، اعلام کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ، ماه آینده اولین ETF، را مورد بررسی قرار خواهد داد و این امر قیمت بیت کوین را تا صد هزار دلار بالا خواهد برد. ویجی آیار، رئیس حوزه آسیا و اقیانوسیه صرافی ارز دیجیتال لونو در مصاحبه‌ای با بلومبرگ اظهار داشت در صورتی که بیت کوین در کوتاه‌مدت بتواند بالاتر از ۵۰ هزار دلار بماند، شانس رشد تا ۸۰ تا ۸۵ هزار دلار را خواهد داشت. براساس اطلاعات منتشر شده توسط فایندر، نتایج یک نظر سنجی از مدیرعامل‌های شرکت مدیریت دارایی، مدیران صرافی‌های رمزارز، تحلیلگران حوزه رمزارز و اساتید دانشگاه بوده‌، نشان‌می‌دهدقیمت بیت‌کوین تا دسامبر ۲۰۲۵، به ۳۱۸ هزار و ۴۱۷ دلار خواهد رسید.

سفارشات خرید بیت کوین ، بعداز پرداخت آنلاین به صورت خودکار به کیف پول شما واریز میشود و سفارشات فروش بیت کوین پس از واریز بیت کوین به کیف پول ایکس نوین ، به صورت خودکار تایید میشود.