خانهارزهای دیجیتالخرید بایننس کوین
BNB
خرید و فروش

خرید بایننس کوین و فروش Binance Coin (BNB)

BNB

با پشتیبانی از شبکه های BEP2 ، BEP20 بایننس کوین خود را با بالاترین قیمت به ما بفروشید و در کمتر از چند ساعت ریال خود را دریافت کنید.همچنین با بهترین قیمت خرید بایننس کوین خود را در ایکس نوین انجام دهید و بعد از چند ثانیه می توانید بایننس کوین خود را در کیف پول شخصی خود مشاهده کنید .

ایکس نوین

بایننس کوین

بایننس کوین چیست؟ 

صرافی بایننس یکی از بزرگترین صرافی های رمز ارز میباشد که در هر ثانیه بیش از 1.4 میلیون تراکنش در ان انجام میشود . بایننس کوین رمز ارز معرفی شده توسط صرافی بایننس میباشد که در تیر ماه سال 1396 با نماد معاملاتی BNB معرفی شد . صرافی های ارز دیجیتال دارایی های خود را برای تحقق اهداف خاص مانند تخفیف در کارمزد ها یا تسهیل پردازش ها و جذب بیشتر کاربران راه اندازی میکنند . بایننس کوین Binance Coin ابتدا روی شبکه اتریوم توسعه یافت و در حال حاضر این ارز بومی اکوسیستم بایننس محسوب میشود .

مزایا بایننس کوین

بایننس کوین یا Binance Coin امکانات بسیار خوبی را ارائه میدهد که سایر کوین ها هنوز از ان برخوردار نیستند . به عنوان مثال، ویزا کارت بایننس می‌تواند پذیرش BNB را به شدت افزایش دهد. زیرا در صورت استفاده از آن برای پرداخت، رمز‌ارز BNB را به فیات تبدیل می‌کند که این ویژگی خاص باعث فراگیر شدن BNB خواهد شد. از دیگر مزیت های ان میتوان به حجم معاملات روزانه بسیار بالا ارزانتر بودن ، امنیت بالا ، امکان تخفیف و هدیه در حین تراکنش ها ، بالا بودن سرعت تراکنش ها رابطه کاربری سریع اشاره کرد . همچنین با افقزایش هزینه های اتریوم بسیاری از کاربران به شبکه هوشمند بایننس تغییر مکان داده اند .

معایب بایننس کوین

بزرگترین نقطه ضعف بایننس کوین متمرکز بودن بیش از حد ان به دلیل این است که 80 درصد توکن ها متعلق به صرافی بایننس میباشد  . با این تعداد توکن، آن‌ها می‌توانند انتخاب کنند که چه کسی می‌تواند در اعتباربخشی بلاک‌چین شرکت کند. مسلما این میزان کنترل بر روی این ارز دیجیتال بسیار بیش‌تر از حد معمول است.

علاوه بر این ممکن است که اینده ی صرافی بایننس توسط رشد DEX ها تهدید شود . DEX ها صرافی‌های غیرمتمرکزی هستند که با حذف واسطه‌ها خریداران و فروشندگان را مستقیماً به هم مرتبط می‌کنند .  Uniswapیکی از بهترین DEX هاست که با سرعت بسیار بالایی در حال رشد است .

بایننس کوین bnb

پیش بینی آینده بایننس کوین

با شلوغ شدن شبکه اتریوم، کارمزد تراکنش‌های آن به شدت زیاد شد و گس فی این شبکه به شدت افزایش یافت. سرعت پایین تائید تراکنش و قیمت زیاد کارمزدها باعث شد که بسیاری از پلتفرم‌ها به شبکه‌های جدیدتر مثل بایننس اسمارت چین کوچ کنند. پشتیبانی این شبکه از قرارداد‌های هوشمند نیز به استقبال زیاد از آن کمک کرد. برای تائید هر تراکنش باید مبلغی به عنوان کارمزد شبکه پرداخت کنید و برای انجام تراکنش‌های روی شبکه BSC باید همواره مقداری BNBcoin داشته باشید. شبکه بایننس اسمارت چین در حال توسعه است و روز به روز به تعداد متقاضیان رمز ارز BNB افزوده خواهد شد و به این ترتیب، می‌شود باز هم به آینده ارز دیجیتال بایننس کوین امیدوار بود.

بایننس کوین از جمله رمز ارز های هدفمند و کاربردی است که پتانسیل رسیدن به اهدافش را دارد . توکن سوزی یکی از راه های ضد تورمی است و با کاهش رمز ارز های در حال گردش از رشد تورم جلوگیری میکند . بایننس کوین ایتدا با 200 میلیون توکن  کار خود را شروع کرد سپس تا رسیدن تعداد کوین ها به 100 عدد ادامه دار خواهد بود . با کم شدن تعداد، نسبت عرضه به تقاضا کاهش می‌یابد و این اقدام Binance به حفظ ارزش توکن‌ها کمک خواهد کرد.

با شلوغ شدن شبکه اتریوم، کارمزد تراکنش‌های آن به شدت زیاد شد و گس فی این شبکه به شدت افزایش یافت. سرعت پایین تائید تراکنش و قیمت زیاد کارمزدها باعث شد که بسیاری از پلتفرم‌ها به شبکه‌های جدیدتر مثل بایننس اسمارت چین کوچ کنند. پشتیبانی این شبکه از قرارداد‌های هوشمند نیز به استقبال زیاد از آن کمک کرد. برای تائید هر تراکنش باید مبلغی به عنوان کارمزد شبکه پرداخت کنید و برای انجام تراکنش‌های روی شبکه BSC باید همواره مقداری BNBcoin داشته باشید. شبکه بایننس اسمارت چین در حال توسعه است و روز به روز به تعداد متقاضیان رمز ارز BNB افزوده خواهد شد و به این ترتیب، می‌شود باز هم به آینده ارز دیجیتال بایننس کوین امیدوار بود.

روند قیمتی بایننس کوین از گذشته

بایننس کوین از زمان عرضه اولیه خود در تابستان ۲۰۱۷، راه درازی را پیموده است. در آن زمان، قیمت بایننس کوین برابر با ۰٫۱ دلار بود. داده‌های تاریخی نشان می‌دهند که قیمت BNB در ماه آگوست سال ۲۰۱۷ از یک دلار و در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ از ۱۰ دلار فراتر رفت. تا اواخر سال ۲۰۲۰، قیمت بایننس کوین در محدوده ۱۰ دلار تا ۴۰ دلار در نوسان بود.

در ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ و همزمان با صعود بازار ارزهای دیجیتال، قیمت ارز BNB نیز وارد یک چرخه گاوی شد که طی آن، قیمت Binance Coin با یک رشد خیره‌کننده به ۶۹۰ دلار در ماه می سال ۲۰۲۱ صعود کرد. از آن زمان، قیمت BNB نوسانات زیادی را پشت سر گذاشته و به دلایل مختلف، از جمله ممنوعیت معاملات رمزارزها در چین، افزایش بی‌سابقه تورم، افزایش فشارهای نظارتی از سوی کشورهای مختلف بر گروه بایننس و … حدود ۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

نظر متخصصین ارزهای دیجیتال در مورد بایننس کوین

GOV.Capital

بلاگ تخصصی پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال GOV.Capital برای آینده BNB این‌طور بیان می‌کند که بالاترین قیمت و پایین‌ترین قیمت تا بهمن ۲۰۲۳ به ترتیب برابر با ۷۸۶ و ۵۸۱ دلار خواهد بود.

Wallet Investor.com

وبسایت WalletInvestor.com در آخرین بروزرسانی، پیش‌بینی خود را از قیمت BNBcoin به شکل زیر اعلام کرده است. تفاوت مهم این بخش با قسمت‌های قبل در این است که والت اینوستر، قیمت بایننس کوین را در کوتاه مدت پیش‌بینی کرده است.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت بایننس کوین

چندی پیش صرافی ارز دیجیتال Binance، محصول جدید خود با نام بایننس پی (Binance Pay) را معرفی کرد و نسخه بتا (آزمایشی) آن اکنون راه‌اندازی شده است. بایننس پی یک فناوری پرداخت رمز ارزی بوده که بدون نیاز به برقراری ارتباط، یک روش ایمن و بین‌المللی است. این سرویس در حال حاضر از ارزهای بایننس کوین (BNB)، بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، بایننس یو‌اس‌دی (BUSD)، سوایپ (SXP) و ارز فیات یورو پشتیبانی می‌کند.

علاوه بر این، یکی دیگر از اتفاقاتی که در ادامه یافتن رشد قیمت بایننس کوین بی‌تاثیر نبوده، افزایش تعداد کاربران صرافی بایننس است. در جریان رشد اخیر بازار ارزهای دیجیتال، سیل بزرگی از افراد جدید وارد حوزه ارزهای دیجیتال شده‌اند و بدون شک بخشی از آن‌ها شروع به استفاده از صرافی Binance کرده‌اند. خرید و نگهداری رمز ارز BNB می‌تواند مزایایی مانند کاهش کارمزد معاملات و افزایش سطح کاربری به VIP را برای این افراد به همراه داشته باشد، اتفاقی که در نهایت منجر به افزایش تقاضا برای خرید بایننس کوین و در نتیجه افزایش قیمت آن می‌شود.

کاربردهای بایننس کوین

زنجیره هوشمند بایننس (BSC) به صورت موازی با زنجیره‌ی بایننس (اولین بلاک‌چین شبکه بایننس) کار می‌کند و کاربرد آن نیز در پشتیبانی از تراکنش‌های پیچیده‌تری است که برای توسعه برنامه‌های dApps و DeFi مورد نیاز است. بایننس‌کوین از الگوریتم اثبات سهام استفاده می کند و بنابراین معامله‌گران می‌توانند با استیک کردن توکن‌های BNB نیز درآمد کسب کنند.

از ارز BNB  همچنین برای پرداخت کارمزد تراکنش ها در صرافی بایننس ، پرداخت های کارت اعتباری در Crypto.comو همچنین می‌توان به عنوان وثیقه برای وام در سیستم عامل‌های خاص استفاده کرد . اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که به کاربران اجازه می‌دهند قبض‌ها را تقسیم کنند و از طریق بایننس کوین به دوستان و خانواده بپردازند.

استخراج بایننس کوین

ارز دیجیتال BNB قابلیت استخراج شدن را ندارد. تمام ارزهای بایننس کوین قبل از عرضه توسط تیم توسعه بایننس استخراج شده‌اند. بنابرین هیچ توکنی برای استخراج باقی نمانده است و تمام ۲۰۰ میلیون توکن آن از قبل استخراج شده‌اند. یعنی شما نمی‌توانید با هیچ ماینری این ارز را استخراج کنید.

علاوه بر این چندین پلتفرم به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد تا با استفاده از بایننس کوین در سهام، ETF و سایر دارایی‌ها سرمایه گذاری کنند.

انواع شبکه ارز دیجیتال بایننس کوین BNB

شبکه بایننس چین (BNB BEP2)

بایننس چین یک شبکه بلاک چین اختصاصی است که در سال 2017 توسط بایننس ایجاد شد. BC هدف آن ارائه یک شبکه سریع‌تر و کارآمدتر از شبکه بیت کوین است.

استاندارد توکن BEP2

توکن‌های BNB از استاندارد BEP2 پیروی می‌کنند. BEP2 یک مجموعه‌ای از مشخصات فنی است که به تعامل یکپارچه توکن‌ها در اکوسیستم بایننس چین کمک می‌کند.

ویژگی‌های شبکه بایننس چین

سرعت بالای تراکنش‌ها: زمان تأیید تراکنش‌ها در شبکه بایننس چین حدود 15 ثانیه است.
کارمزدهای پایین: کارمزدهای تراکنش در شبکه بایننس چین بسیار پایین‌تر از شبکه بیت کوین است.
قابلیت مقیاس‌پذیری: شبکه بایننس چین قابلیت مقیاس‌پذیری خوبی دارد و می‌تواند حجم بالایی از تراکنش‌ها را پردازش کند.

شبکه بایننس اسمارت چین (BSC)

بایننس اسمارت چین یک شبکه بلاکچین سازگار با قراردادهای هوشمند است که در سال 2020 توسط بایننس ایجاد شد. BSC بر اساس شبکه بایننس چین ساخته شده است و از استاندارد توکن BEP20 پیروی می‌کند.

ویژگی‌های شبکه بایننس اسمارت چین

قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند: شبکه بایننس اسمارت چین قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند را دارد. این امر امکان توسعه انواع برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) را در این شبکه فراهم می‌کند.
سرعت بالای تراکنش‌ها: زمان تأیید تراکنش‌ها در شبکه بایننس اسمارت چین حدود 3 ثانیه است.
کارمزدهای پایین: کارمزدهای تراکنش در شبکه بایننس اسمارت چین بسیار پایین‌تر از شبکه اتریوم است.
قابلیت مقیاس‌پذیری: شبکه بایننس اسمارت چین قابلیت مقیاس‌پذیری خوبی دارد و می‌تواند حجم بالایی از تراکنش‌ها را پردازش کند.

تفاوت‌های شبکه بایننس چین و بایننس اسمارت چین

شبکه بایننس چین و بایننس اسمارت چین در برخی از ویژگی‌ها با یکدیگر تفاوت دارند. مهم‌ترین تفاوت این دو شبکه در قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند است. شبکه بایننس اسمارت چین قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند را دارد، اما شبکه بایننس چین این قابلیت را ندارد.

انتخاب شبکه مناسب برای انتقال BNB

انتخاب شبکه مناسب برای انتقال BNB به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

نیاز شما به اجرای قراردادهای هوشمند سرعت مورد نیاز شما برای تأیید تراکنش‌ها میزان کارمزدی که مایل به پرداخت هستید
اگر به اجرای قراردادهای هوشمند نیاز دارید، باید از شبکه بایننس اسمارت چین استفاده کنید. اگر نیازی به اجرای قراردادهای هوشمند ندارید، می‌توانید از شبکه بایننس چین یا بایننس اسمارت چین استفاده کنید. در صورتی که به سرعت بالای تأیید تراکنش‌ها نیاز دارید، باید از شبکه بایننس اسمارت چین استفاده کنید. در صورتی که به کارمزدهای پایین‌تر نیاز دارید، باید از شبکه بایننس اسمارت چین استفاده کنید.


خرید بایننس کوین و فروش Binance Coin (BNB)در ایکس نوین

شما می توانید بایننس کوین (BNB) را در صرافی ایکس نوین بخرید و بفروشید. برای انجام این کار، ابتدا باید یک حساب در ایکس نوین ایجاد کنید. پس از ایجاد حساب، می توانید با استفاده از روش های مختلفی از جمله انتقال بانکی، واریز به درگاه بحساب ایکس نوین خود شارژ کنید. پس از واریز پول، می توانید بایننس کوین را با استفاده از رابط کاربری ایکس نوین خرید و فروش کنید.

مراحل خرید و فروش ارز بایننس کوین ‌BNB در ایکس نوین:

ابتدا وارد سایت ایکس نوین شوید.

صرافی ایکس نوین

یک حساب در ایکس نوین ایجاد کنید و سپس در چند دقیقه احراز هویت خود را تکمیل کنید .

خرید و فروش ایکس نوین grt


با استفاده از روش های مختلفی از جمله انتقال بانکی یا واریز تومان به درگاه ایکس نوین حساب خود را شارژ کنید.
در رابط کاربری ایکس نوین،بایننس کوین BNB را جستجو کنید.
مقدار بایننس کوین را که می خواهید بخرید یا بفروشید وارد کنید.
سفارش خود را ثبت کنید.


پس از ثبت سفارش خرید ارز bnb شما به کیف پول شما واریز می شوند یا پس از ثبت سفارش فروش Binance Coin ارز های بایننس کوین خود را به کیف پول ایکس نوین انتقال دهید و به همان اندازه ارز بایننس کوین مبلغ تومانی به صورت آنی در کیف پول تومانی شما در ایکس نوین افزوده می شود.

رمز ارز ایکس نوین

سوالات متداول سوالات متداول

پر تکرار ترین سوالات کاربران قبل از عضویت و خرید از صرافی را قسمت مشاهده کنید

سوالات متداول

BNB به عنوان یک توکن بومی در صرافی بایننس استفاده می شود و به کاربران امکان استفاده از کارمزد کمتر را می‌دهد. همچنین موسسان بایننس کوین از فرآیند سوزاندن توکن استفاده می‌کند، به این معنی که آنها از سود حاصل از فروش توکن برای خرید مجدد BNB و سپس سوزاندن (از بین بردن) آنها استفاده می کنند تا ارزش BNB را بالا نگه دارند.

با استفاده از پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال اکس نوین، خرید BNB در کمال سرعت وسهولت ممکن است.

بله زیرا که این توکن در بستر بلاکچین اتریوم ساخته شده که بسیار امن است و پس از آن به بلاکچین اختصاصی خود منتقل شد که بلاکچین مربوطه امنیت و سرعت بسیار بالایی دارد.

با توجه به اینکه بایننس کوین و سایر ارزهای دیجیتال نوعی کلاس دارایی جدید هستند، مجلس شورای اسلامی درصدد تصویب برنامه‌ای جهت مشخص شدن روند خرید و فروش رمز ارزها است و با استناد به ماده 2 قانون مجازات‌های اسلامی که بیان می‌کند هر رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات تعیین شده است جرم محسوب می شود. در حال حاضر هیچ قانونی مبنی بر ممنوعیت خرید و فروش یا سرمایه‌گذاری در زمینه ارز‌های دیجیتال وجود نداشته و لذا مالکیت و خرید و فروش آن جرم محسوب نمی‌شود.

تصمیم گیری در مورد سرمایه‌گذاری در هر رمزارز باید با دقت و بررسی‌های کافی صورت گیرد. BNB به دلایل مختلفی از جمله کاربردهای وسیع و ارتباط نزدیک با یکی از بزرگترین صرافی‌ها (بایننس) مورد توجه قرار گرفته است، اما همچنان با ریسک‌های مرتبط با بازار رمزارزها باید آشنا باشید.

Binance Smart Chain یک بلاکچین مستقل از BNB است که به منظور ارتقاء کارایی و قابلیت اجرا در دسترسی‌های دیگر ایجاد شده است. BNB همچنان رمزارز اصلی Binance است و در BSC به عنوان رمزارز اصلی استفاده می‌شود.
محاسبه گر قیمت بایننس کوین

با استفاده از محاسبه گر قیمت اکس نوین می توانید بر اساس نرخ لحظه ای ٬ خرید یا فروش خود را انجام دهید. همچنین می توانید واحد موردنظر خود را در هر بخش عوض کنید تا قیمت ها را بر اساس تومان به رمزارز و یا رمزارز به تومان ببینید.

۰ ریال می دهید
rial IRR
۰ بایننس کوین می گیرید
https://web.exnovin.org/user/uploads/currencies/d5e819d3475fdb7c94cd3d15209b221e.svg USDT
تبـــــدیل و محاسبه
محاسبه گر قیمت
اکس نوین چرا اکس نوین ؟

چون تو ایکس نوین همه چیز برای یک معامله آمادست و تمام زیرساخت پلتفرم خودکاره ، در لحظه قیمت مشاهده میکنی و معاملت رو انجام میدی احراز هویت هم کلا 10 دقیقه بیشتر طول نمیکشه 😊

محاسبه گر قیمت

خرید و فروش ایمن و سریع

ثبت سفارش به صورت آنلاین و کاملا اتوماتیک در کسری از ثانیه! زمان شما برای ما ارزشمند است!

قیمت مناسب و کارمزد منصفانه
قیمت مناسب و کارمزد منصفانه

بهترین قیمت ارزهای دیجیتال و رقابتی ترین کارمزد ها در میان صرافی های ارزهای دیجیتال! سطح بندی بالاتر، کارمزد کمتر! به همراه سهم از کارمزد با دعوت از دوستان!

همیشه در دسترس
همیشه در دسترس

با اپلیکیشن اکس نوین تو هر زمان و مکان، راحت و بدون محدودیت ارزهای دیجیتالیت رو معامله کن!

🎯
کاربران عضو شده 340,000+
🕔
مدت زمان احراز 30 min
💰
معامله موفق 642,000+
🥇
رمرز ارز برای معامله 1,500+
خرید و فروش چگونه بایننس کوین بخریم؟

در ایکس نوین به ازای هر دعوت با کد معرف شما ، هر طرف 500,000 ریال پاداش دریافت می کنند.هدیه‌ی ارجاع بلافاصله بعد از انجام معامله توسط فرد معرفی شده به حساب هر 2 طرف واریز می شود.

ایجاد حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری

با وارد کردن شماره موبایل و آدرس ایمیل خود به راحتی یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید

ایجاد حساب کاربری
انجام مراحل اهراز هویت
احراز هویت ایکس نوین
انجام مراحل احراز هویت

با راه اندازی سامانه جدید و هوشمند احراز هویت اکسنوین ، در کمتر از 2 دقیقه میتوانید احراز هویت خود را تکمیل کنید

ارز دیجیتال
شروع معامله !

بعداز تایید نهایی احراز هویت ، با انتخاب رمزارز و نوع شبکه مورد نظر و وارد کردن مقدار خرید یا فروش ، به صورت آنی سفارش خود را ثبت کنید.

شروع معامله
سفارش خرید آموزش ثبت سفارش خرید ارز دیجیتال در چند ثانیه

در این مرحله میخوایم بهتون اطمینان بدیم که از زمان ورود شما به اکسنوین شما رو تنها نمیذاریم و پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان هستیم 🌱

همین الان به خانواده ۱ میلیونی اکس نوین بپیوندید
درباره ارز
پشتیبانی بیش از ۱۵۰۰ ارز دیجیتال

پلتفرم اکسنوین 2 روش متفاوت برای خرید فروش شما طراحی کرده روش اول اینکه خرید فروش در لحظه با قیمت بازار جهانی انجام میشه و به ادرس کیف پول شخصی خودتون میتونید بر اساس نوع شبکه بعد از خرید منتقل کنید و اما روش دوم که به صورت حرفه ای بدون نیاز به کیف پول شخصی ، اقدام به خرید و فروش با قیمت Limit و Market تمامی رمزارز های موجود در صرافی بزرگ بایننس نمائید

اپلیکیشن ایکس نوین
اپلیکیشن ایکس نوین
دانلود اپلیکیشن موبایل
اکس نوین
  • پشتیبانی از انواع شبکه ها TRC20 , ERC20 ,BEP2 , BEP20
  • ﭘﺮداﺧﺖ آﻧﻠﺎﯾﻦ درون ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ای
  • ﻋﻀﻮﯾﺖ و اﺣﺮاز ﻫﻮﯾﺖ ﺳﺮﯾﻊ
  • ﺧﺮﯾﺪ و ﻓﺮوش ﺑﺴﯿﺎر اﺳﺎن و ﺗﻤﺎم اﺗﻮﻣﺎﺗﯿﮏ
  • اﻣﮑﺎن ارﺳﺎل ﺗﯿﮑﺖ ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻧﯽ در 24 ﺳﺎﻋﺖ
ایکس نوین درباره اکس نوین

شرکت سهامی خاص داد و ستد فناوران پارس نوین ( اکس نوین ) از سال 1396 با طراحی 2 پلتفرم OTC و P2P تمام اتوماتیک ، جهت خرید و فروش رمز ارز ها فعالیت خود را شروع کرده است. تیم ایکس نوین دارای بیش از 30 پرسنل پشتیبانی و احراز هویت به صورت 24 ساعته ، همچنین +8 نیرو جهت توسعه فنی و زیرساخت وب و اپلیکیشن میباشد. هدف ما جلب رضایت تمامی کاربران است ، از هرگونه انتقاد و نظر جهت توسعه و تسریع روند فرآیند احراز هویت / ثبت سفارش / پشتیبانی استقبال می کند.

+200,000 کاربر عضو شده
+120,000 کاربر فعال
+400,000 معامله موفق
+300 رمزارز برای معامله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *