توانیر:با استخراج بدون مجوز برخورد قاطعانه خواهد شد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
توانیر:با استخراج بدون مجوز برخورد قاطعانه خواهد شد

روابط عمومی و امور بین الملل توانیر در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به اینکه استفاده از ماینرها، بدون مجوز قانونی همچون کسب وکاری غیرقانونی است و باعث آسیب رساندن به اموال عمومی و تضییع حقوق مشترکان می شود، به شدت با آن برخورد می شود.

حمایت از استحصال قانونی رمزارز

توانیر گفت: صنعت برق از استحصال قانونی رمزارز حمایت می کند. اما برخورد با استخراج کنندگان غیرقانونی را با کمک مراجع امنیتی و انتظامی در دستور کار دارد. از این رو با توجه به اینکه استفاده از ماینرها، بدون مجوز قانونی همچون کسب وکاری غیرقانونی است. این امر باعث آسیب به اموال عمومی و تضییع حقوق مشترکان می شود، به شدت با آن برخورد می شود. این شرایط به ویژه در این ایام گرم تابستان، به دلیل مصرف برق بسیار زیاد ماینرها، بیش از پیش اهمیت خود را نشان میدهد.

درصورتی که مراکز استخراج رمزارزها، که با سوء استفاده از انشعابات قبلی مانند کشاورزی با صنعتی و… به این کار مبادرت می کنند، شناسایی شوند. ضمن جمع آوری انشعاب و اخذ مابه التفاوت هزینه برق مصرفی و تعرفه ماینینگ، با مالکان آن نیز برخورد قانونی خواهد شد. لذا برای جلوگیری از برخورد قانونی و جمع آوری ماینرها، ضروری است مالکان این تجهیزات هرچه سریع تر به شرکتهای توزیع ذیربط مراجعه نمایند. مالکان می بایست درخواست انشعاب مطابق با قانون مقررات مرتبط با رمز ارزها را ثبت کنند.

در صورت ارائه درخواست و طی شدن مراحل قانونی، شرکتهای برق نیز با قید اولویت به این درخواستها رسیدگی و مطابق با ضوابط همکاری خواهند کرد. خاطرنشان میشود: به کلیه افرادی که محل ماینرهای غیرقانونی را به اداره برق اطلاع دهند، تا سقف ۱۰میلیون تومان پاداش تعلق می گیرد. اطلاعات این افراد نزد اداره های برق، به صورت محرمانه حفظ خواهد شد. مالکان ماینرها و استخراج کنندگان رمزارز می توانند با سرمایه گذاری در طرحهای بهینه سازی مصرف برق که به زودی فراخوان آنها توسط توانیر منتشر خواهد شد. آن ها برق مورد نیازشان را با قیمتهای بسیار جذاب و اقتصادی در مقایسه با سایر کشورهای دنیا تامین خواهند کرد.

جستجو شما می توانید عبارت مورد نظر خود را در ایکس نوین جستجو کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *