۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
گروه محتوا
1685
بدون دیدگاه

به گزارش Bitcoinist این روزها با توجه به هاوینگ (Halving)، نظرات به سمت بیت کوین (BTC) و عملکرد این رمز ارز معطوف شده، اما در همین برهه اتریوم (ETH) نیز عملکرد فوق العاده ای داشته است. این رمز ارز بعد از ریزشی که در پنج شنبه ی سیاه داشت و تا ۸۸ دلار کاهش پیدا کرد، توانست رشد ۱۵۰ درصدی را تجربه کند و خود را به سطح ۲۲۰ دلار برساند. در زمان نگارش این خبر، اتریوم با اندکی ریزش در نقطه قیمتی ۲۰۱ دلار قرار دارد.

با این روند صعودی و چشمگیر اتریوم، شرایط و جو روانی بازار این رمز ارز، در حالت گاوی قرار گرفته و اطلاعات حاکی از آن است که در روند صعودی اخیر، در حدود یک و نیم میلیون قراردارد تجاری و حقوقی بر بستر این رمز ارز بسته شده است. این تعداد از میزان قراردادهایی که در اوج بازار رمز ارز در سال ۲۰۱۸ بسته شد، بسیار بیشتر بوده است. اما تحلیل گران معتقدند که علی رغم خوش بینی سرمایه گذاران و جامعه ی اتریوم به روند آتی این رمز ارز، به زودی شاهد اصلاح قیمت سنگینی خواهیم بود.

ستریس پاریبوس (Ceteris Paribus)، تحلیل گر بازار رمز ارز در رابطه با شرایط فعلی اتریوم به تحقیق و بررسی پرداخت. وی با انتشار مطلبی در توییتر خود بیان کرد که میزان موجودی اتریوم در صرافی های رمز ارز به بالاترین میزان خود رسیده و در واقع رکورد جدیدی را ثبت کرده است. شرایطی که به هیچ عنوان برای آینده ی قیمتی این رمز ارز خبر خوبی نیست. طبق آمار منتشر شده در حدود ۱۸ میلیون واحد اتریوم در حال حاضر در صرافی های رمز ارز موجود می باشد.

وجود حجم زیادی از یک رمز ارز در صرافی، نشان دهنده ی پتانسیل بالای فروش ناگهانی است. در واقع کاربران با هدف خرید و فروش دارایی خود را در صرافی ها نگهداری می کنند و کسی که قصد حفظ دارایی در بلند مدت را داشته باشد، موجودی خود را به آدرس های شخصی و کیف پول منتقل خواهد کرد. ۱۸ میلیون اتریوم عدد بسیار چشمگیری است و طبق گفته ی پاریبوس، می تواند به عنوان یک بمب ساعتی عمل کند. بسیار محتمل است که با شروع یک روند نزولی، کاربران اقدام به فروش دارایی های موجود در صرافی کنند که همین موضوع باعث تقویت روند نزولی و کاهش شدید قیمت خواهد شد.