۲۶ فروردین ۱۳۹۹
گروه محتوا
2727
بدون دیدگاه

اچ تی سی (HTC) غول لوازم الکترونیکی از طریق تلفن هوشمند بلاک چینی اکسودوس وان ای، امکان استخراج مستقیم ارز دیجیتال مونرو را برای کاربرانش فراهم کرده است.

با گزارش از TheBlock در روز جمعه اچ تی سی با اعلام این خبر گفته است برای این طرح، شرکت طراحی تراشه های ای سیک و میداس لبز نیز با آن همکاری کرده است.
Midas Labs درحال توسعه دادن یک بزنامه موبایل با نام DeMiner میباشد که ممکن است تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ عرضه بشود.

با توجه گزارشات گرفته شده این برنامه طوری تنظیم شده است که وقتی تلفن را از شارژ جدا کنید و یا برای مصارف روزمره استفاده کنید فرایند استخراج متوقف خواهدشد.

فیل چن(رییس بخش فناوری های غیر متمرکز اچ تیسی) میگوید:

Deminer به ماینری غیر متمرکز کمک کرده است و فرایندش را به صرفه میکند.

همچنین ادامه داد:

دنیای کریپتو با خطر مسلط شدن استخرهای بزرگ ماینینگ بر هش ریت روبرو شده است.یکی از بهترین راه ها برای حل این مشکل فراهم کردن ماینینگ برای همه افراد میباشد که با تلفن همراه امکان پذیر است. این برنامه استخراج از راه تلفن را سودآور تر خواهد کرد و این مورد انگیزه افراد را برای ماینینگ بیشتر میکند و در نتیجه به تمرکززدایی شبکه کمک میکند.

با توجه به گفته میداس لبز استخراج مونرو این ارز دیجیتال حریم خصوصی محور با رایانه شخصی به صرفه به نظر نمیرسد.
همچنین ادامه داد یک لپتاپ معمولی مصرف برقی معادل با ۵۶ وات دارد که روزانه مونرو یی به ارزش ۰٫۰۶ دلار استخراج میتوان کرد و با محاسبه کردن پول برق روزانه ۰٫۱۵۶ دلار ضرر میدهد.

جری لی(بنیان گذار و مدیر عامل میداس لبز) در دانشگاه ملی تایوان گفت:

میداس لبرز به کاربرانی که از گوشی اکسودوس وات اس استفاده میکنند امکان استخراج روزانه ۰٫۰۰۳۸ مونرو را میدهد و مصرف برق آن کمتر از نصف این مقدار است.

با توجه به خبر دیگر، میداس روز قبل در مرحله جذب سرمایه اولیه خود،مبلغ نا مشخصی از شرکت سرمایه گذاری proof of capital متعلق به فیل چن سرمایه جذب کرده است.

چن گفت:

در این شرکت سرمایه گذاری برایمان بشدت هیجان انگیز است. زیرا آن ها میخواهند از تلفن همراه از نوعی طراحی نیمرسانا در فرایند ماینینگ استفاده کنند و این از نظر کیفیت در سطح جهانی قرار دارد. و مهم تر گسترش تمرکززدایی و ایجاد یک سیستم پولی و مالی فراگیر تر هدف اصلی این تیم میباشد.

HTC در زمینه ی ارز دیجیتال و بلاک چین ابتکارات مختلفی ارایه داده است.
این شرکت نیز در جدید ترین کار های خود یک روتر بلاک چینی معرفی کرده است که به کاربران امکان اجرای فول نود بیت کوین را میدهد.
کیف پول ارز دیجیتال Zion Vault هم در مجموعه تلفن های هوشمند اکسودوس تعبیه شده است.