آموزش بالا بردن امنیت کیف پول بیت کوین

همانطور که در چند پست قبل چگونگی ساخت کیف پول بیت کوین در بلاک چین را توضیح دادیم حالا نوبت بالا بردن امنیت حساب کاربریتان است.

یکی از مهم ترین و اولین چیزی که بعد از ساخت حسابتان باید به سراغ آن بروید افزایش ایمنی کیف پول بیت کوین تان است.
ابتدا گزینه Security Center را کلیک کنید در این قسمت اگر شما هنوز ایمیل خود را تایید نکرده اید به کمک گزینه Verify Email آن را تایید کنید.

پس از تایید کردن ایمیلی که برایتان ارسال شده بود شما باید شناسایی دو مرحله ای (Two-Step Verification)  را فعال کنید.
با فعال کردن این گزینه شما هر بار که به حساب کیف پول بلاک چین خود وارد میشوید علاوه بر این که باید رمز عبور را وارد کنید یک رمز یک بار مصرف برایتان ارسال میشود که آن را باید وارد کنید.
سوالی که در اینجا مطرح میشود این است که این رمز یک بار مصرف به چه صورت برایمان ارسال میشود؟


این رمز یک بار مصرف بسته به انتخاب شما برایتان ارسال میشود هم به صورت یک پیامک به تلفون همراهتان میتواند ارسال شود هم به کمک اپلیکیشن گوگل آتِنتیکِیتور یا «یو بی کی» که بر روی تلفون همراه شما نصب میشود.

برای فعال کردن شناسایی دو مرحله ای بر روی گزینه Enable  کلیک کنید.
از میان گزینه های موجود مثل ارسال پیامک، آتنتیکیتور و یوبی کی هر کدام که مایل هستید را فعال کنید.

اگر شما آتنتیکیتور را انتخاب کنید یک بارکد ماتریسی برای شما نمایش داده میشود که شما باید با اپلیکیشن آتنتیکیتور که بر روی تلفن همراهتان نصب کرده اید این کد را اسکن کنید و بعد از آن کد یک بار مصرف تولید شده را در کیف پولتان وارد کنید و بر روی گزینه Verify کلیک کنید.حالا شناسایی دو مرحله ای برای شما فعال شده است.

در مرحله بعد شما باید گزینه امنیتی برای بازیابی رمز عبورتان ( Backup Phrase ) را فعال کنید تا زمانی که رمز عبور خود را فراموش کردید یا سایت بلاک چین در دسترس نبود شما به کیف پول و ارز خود دسترسی داشته باشید.

اگر رمز عبور خود را فراموش کنید و عبارت بازیابی را نداشته باشید دیگر به هیچ عنوان شما نمیتوانید وارد حساب کیف پولتان شوید و به ارزتان دیگر دسترسی ندارید.
برای دریافت کردن عبارت بازیابی بر روی گزینه Backup Phrase کلیک کنید حالا برای شما عبارت ۱۲ کلمه ای نمایش داده میشود و باید این ۱۲ کلمه را به همان ترتیب یادداشت کنید و برای خودتان آن را نگه دارید.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد بازخورد ها: ۰

هیچ بازخوردی یافت نشد . اولین نفر باشید!

خبرنامه ایکس نوین
مایلید هر روز سه خبر مهم ارز دیجیتال در یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *