در حدود ده سال قبل بیت کوین برای اولین بار به همگان معرفی شد.هدف از طراحی آن نیز برای برابری و عدالت بود.

این موضوع برای سیستم مالی آن زمان چندان شناخته شده نبود. ولی حالا اختلاف طبقاتی بین فقرا و ثروتمندان را عرضه ی کوین های بیت کوین در محیط بلاک چین خیلی زیاد کرده است.

توان حل مشکل نابرابری ثروت را بیتکوین ندارد.

در رابطه با توزیع کوین های، بیت کوین نابرابری فراوانی دارد. در اصل ارزهای دیجیتال برای این که نابرابری سیستم بانک ها را حل کند و بحران بانک هارا مدیریت کند به وجود آمد. اما امروزه میبینیم حتی ارزهای دیجیتال برتر نیز نتوانستن این کار را انجام دهند و چه بسا دچار نابرابری شده اند.

در ابتدا ماینر ها برای استخراج بیت کوین تاثیر زیادی بر عرضه بیت کوین داشته اند در آن دوران افراد کمی بودند که علم و دانش استخراج بیت کوین را داشتند.

اما به مرور زمان ارز دیجیتال علاقه مندان زیادی را به سمت خود جذب کرد و افرادی که پول لازم را برای خرید دستگاه های استخراج بودند وارد این عرصه شدند.

کم کم سرمایه گذاران موسساتی و افراد ثروتمند میدان را در دست گرفتند و شروع به استخراج بیت کوین کردند و در آخر باعث به وجود آمدن نابرابری در توزیع بیت کوین ها شدند.چون بلاک چین غیر متمرکز است و مثل نظام کمونیستی نیست این اوضاع تغییری نمیکند.

نابرابری جهانی روبروی توزیع بیت کوین

مقایسه توزیع ارزهای دیجیتال نگهداری شده با ارزش دلاری آدرس های بیت کوین در سال ۲۰۱۸ با هرم نابرابر دارایی جهان بر پایه داده های credit suisse، در صد آدرس های ارز دیجیتال بیشتر از ۱۰۰۰۰ دلار بزرگ تر از درصد افرادی است که دارایی زیر این مقدار میباشد بود. اما مشکلی در این مقایسه وجود دارد که هر فرد میتواند چندین حساب و آدرس بیت کوین داشته باشد اما این نشانه گر سطح نابرابری است.

همین حالا به سرعت نور اقدام به خرید بیت کوین کنید!