افزایش قیمت بیت کوین چگونه است

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امروز قصد داریم مطلبی درمورد اینکه چگونه قیمت و ارزش بیت کوین افزایش پیدا میکند را در وبسایت خدمات پرداخت نوین قرار دهیم . برای ادامه با ما همراه باشید.

افزایش قیمت بیت کوین

افزایش قیمت بیت کوین

بالا رفتن نرخ بیت‌ کوین با شیب تند صعودی امری است که در چند سال پیش با آن مواجهیم . این روز ها یکی از پررنگتری اخبار دنیای تکنولوژی این است که قیمت بیت کوین روز به روز بالا می‌رود . اما براستی علت این موضوع چیست؟

افزایش فوق سریع نرخ بیت‌کوین منجر به میلیونر شدن افراد زیادی در عرض زمانی کمتر از یک سال شد. ولی سوال اینجا آیا که آیا این درآمد‌ها واقعی می باشند؟ آیا با یک حباب روبرو هستیم؟ آیا قیمت ها تا قبل از کریسمس کاهش می یابند؟

برای اینکه به سؤالات بالا پاسخ دهیم، بایستی دانست که چه فاکتوری نرخ بیت کوین را بالا می برد‌؟ سرمایه‌گذار‌ان خود را برای معاملات آتی بیت‌کوین مهیا کرده اند این مسئله ایی است که تعداد زیادی معتقدند که از عمده ترین فاکتور ها می باشد.

جنجال ها در شبکه های اجتماعی به وسیلع سرمایه‌گذار‌ها حاکی از آن است که آنها اعتقاد دارند که با ممکن شدن معاملات آینده بیت‌کوین، سرمایه‌‌های زیادی به وسیله شرکت‌های بزرگ به این بازار وارد می شود.

معاملات آتی بیت‌کوین

دو مرکز بزرگ تبادلات الکترونیک CBOE و CME Group می خواهند در آینده نزدیک امکان معاملات آتی بیت‌کوین را ایجاد کنند. شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری از امکان تبادل آتی بیت‌کوین استقبال می کنند. این ارز دیجیتالی برایشان بسیار دوست داشتنی می شود. چرا که به آنها توانایی این را می دهد که با استفاده از این روش زمان کاهش نرخ بیت‌کوین سود‌های نجومی به دست آورند.

افزایش قیمت Bitcoin

علاوه براین این کار موجب رسمی و قانونی شدن بیت‌کوین از نظر وال استریت می گردد . هم اکنون رسمی و قانونی شناخته شدن بیت کوین در هاله ای از ابهام قرار داد . از عمده ‌ترین نقطه ضعف های  بیت‌کوین می باشد.

دوستداران بیت کوین به صورتی افراطی آن را خریداری می کنند . قیمت های حال حاضر نیز آنها را راغب نمی کند که بیت کوین را به فروش برسانند. به خودی خود علت دیگر بالا رفتن نرخ بیت‌کوین می باشد. دیدگاه «فرصت سرمایه‌گذاری» در باره بیت‌کوین باعث افزایش تقاضا می گردد. در جهانی که مردم منتظرند که نرخ هر بیت کوین تا ۱ میلیون دلار بالا برود، اتفاقی اینچنینی  -بدون توجه به عاقلانه بودن یا نبودن- دور از ذهن نیست.

جنجال خبری بیت کوین

شاید بتوان « جنجال و سروصدای خبری» را نقطه مشترک تمام موارد دانست. نقش و جایگاه مهم  رسانه‌های جهانی و شبکه‌های اجتماعی نقشی اساسی در این موضوع قابل چشم پوشی نیست. مبادله همیشگی اخبار و اطلاعات بین معامله‌گران بیت‌کوین و سایر ارز‌ها، که با همدیگر رابطه بسیار نزدیکی دارند.

بازار کوچک ولی پر جنجال معامله گران ارز دیجیتالی، عوامل خارجی مثل یک توییت یا خبر ساده در این بازار بسیار قابل نفوذ و موثر می باشند.

کم سن و سال و تازه کار بودن بازار ارز‌های رمزگذاری شده موجب شد که تا کنون شبکه‌های معاملاتی غیر شفاف، سیستم‌های معاملاتی الگوریتمی یا سازوکاری برای اتوماسیون فرایند‌های خرید و فروش در آن وجود نداشته باشند.  (با این همه اگر معادلات آتی ممکن نشود، اصلا نیاز نیست که این موارد بوجود آیند ). تمام موارد موجب می شوند که بازار نسبت به هیجانات خبری عکس العمل نشان  و حوادثی  مشابه آنچه مشاهده می کنیم اتفاق بیفتد. تا زمانی که این سیستم های ایجاد نشود و بازار ثابت نگردد ، نرخ‌ها نوسان دارند و این امری معمولی است و  تازه کار‌هایی که بدون اگاهی پا به ای بازی می گذارند دچار تحول می شوند.

نهایتا می بینیم که بازیگران جدید و قدیمی مشغول آزمایش  مرز‌ها و محدودیت‌های سیستم می باشند . این سیستم که یک دهه از ظهورش گذشته؛ ولی در دهه از عمرش شاهد آزمایش‌هایی اینچنینی نبوده است.

موتور محرکی که قرار است طی ماه های آتی شروع به حرکت کند امکان‌پذیری معاملات آتی است که موجب شروع بهره وری  سرمایه‌گذاران سازمانی از بیت‌کوین می گردد. یکی از تحلیل‌گران CoinDesk در این مورد بیان می کند:

افت قیمت تا ۱۱ هزار دلار را نمی‌توان منتفی دانست. اما سقوط‌های مقطعی در نمودار روبه‌رشد میانگینِ‌ متحرک ده‌روزه‌ی ۱۱۵۰۰ دلاری نیز دوام چندانی نخواهند داشت

کسانی که روی بیت‌کوین شرط بندی‌های بزرگی کرده اند برایشان این  مسئله ای خطر ناک می باشد. در وضعیت فوق تشخیص اینکه که بهتر است بیت‌کوین خرید یا فروخت؛ سخت است ولی احتمال دارد نرخ آن تا یک حد مشخصی افزایش یابد و بعد میان یک فاصله مشخص بالا و پایین نوسان داشته باشد تا وقتی که زمان برای افزایش بعدی فراهم شود.

چرا بیت کوین گران میشود

 سخنان مدیرعامل و مؤسس شرکت iComplyICO :

قیمت کنونی توسط تقاضا تعیین نشده است. وقتی CME Group خبر فراهم‌سازی معاملات آتی را اعلام کرد، دیدیم که افزایش شدیدی در تقاضا به وجود آمد و به تعداد کاربران شبکه نیز افزوده شد. حالا بازیگران سازمانی بزرگی وارد ماجرا شده‌اند و سیلی از سرمایه جدید روانه شبکه می‌کنند. اقدامی که به نظر می‌رسد با هدف دست‌کاری بازار انجام می‌شود. حالا که معاملات آتی بیت‌کوین امکان‌پذیر شده است، به‌راحتی‌ می‌توانند جای پای خود را در بازار معاملات آتی محکم کنند. سپس با ایجاد حجم بالایی از خرید و فروش بیت‌کوین، قیمت‌ها را نسبت به قرارداد‌های آتی خودشان تنظیم کنند. در بسیاری از بازار‌ها، بیت‌کوین هنوز تحت هیچ‌گونه سازوکار قانونی‌‌ نیست و همین خلأ، سرمایه‌گذاران را نسبت به کلاهبرداری‌ و دست‌کاری بازار آسیب‌پذیر می‌کند.

آیا با یک حباب روبرو هستیم؟

تعداد زیادی از افراد ناامیدانه اعتقاد دارند دستکاری بازار موجب بالا رفتن نرخ شد. در اینجا لازم به توضیح است که  ارزش واقعی یک ارز رمز‌گذاری شده به وسیله نرخ آن مشخص  نمی‌ گردد. بلکه فاکتور مهم قایلیت کاربرد‌ آن می باشد.

هم اکنون بیت کوین برای تعداد زیادی از افراد حکم «گاو نُه من شیر‌» دارد.  با این همه نباید از یاد بردم که سرانجام و اینده تمام ارز‌های رمز‌گذاری  هنوز مشخص نیست و در حال نگارش است.

در سال ۱۹۹۴  نیز هیچ کس این توانایی را نداشت که ارزش و سیطره ی پروژه‌های اوپن سورس مثل لینوکس و آپاچی را پیش‌بینی نماید. اکنون نیز دقیق نمی‌دانیم خرید بیت کوین و دیگر ارز‌های رمز‌گذاری شده چه تاثیری بر آینده‌ ما  می گذارند و چطور جهانی برایمان می سازند.

جستجو شما می توانید عبارت مورد نظر خود را در ایکس نوین جستجو کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *