طبق اطلاعات و آمار منتشر شده توسط شبکه ی تحلیلی Bitinfocharts، میانگین کارمزد شبکه ی بیت کوین (BTC) به بیشترین میزان خود در حدود دو سال گذشته رسیده است. در ۲۰ می، شبکه ی بیت کوین شاهد کارمزد های بسیار بالایی بود و میانگین کارمزد تراکنش در آن روز به ۹ / ۹۶ دلار رسید. در اول ژانویه شاهد کارمزدهای ۹ / ۲۸ دلاری بودیم و نسبت به ابتدای سال تاکنون، کارمزد تراکنش های شبکه، ۲۳۰۰ درصد رشد داشته است.

جهش کارمزد تراکنش شبکه، به علت رشد شدید فعالیتهای انجام شده و نقل و انتقالات اخیر بود. بعد از سومین رویداد هاوینگ (Halving)، فعالیت های شبکه ی بیت کوین به شدت افزایش یافت.

آمار منتشر شده توسط شبکه تحلیلی Blockchain حاکی از افزایش ترافیک شبکه بعد از رویداد هاوینگ می باشد. بعد از سومین هاوینگ بیت کوین و کاهش پنجاه درصدی پاداش شبکه، بازار رمز ارز روزهای پر جنب و جوشی را تجربه کرد و نقل و انتقالات شبکه به شدت افزایش یافت. طبق اطلاعات ثبت شده، بعد از ۱۲ می تا کنون به دلیل رشد فعالیت شبکه، میانگین کارمزد تراکنش شبکه ی بیت کوین تا ۱۶۶ درصد افزایش یافت.

در ۲۰ می، روزی که بیشترین نرخ کارمزد شبکه ثبت شد، ۹۶ مگ تراکنش در صف برای انتقال قرار گرفت. صف انتقال، آخرین باری که این حجم از ترافیک را به خود دیده بود به ژانویه ۲۰۱۸ برمیگردد، زمانی که بیت کوین در روند گاوی شدیدی قرار داشت. برای درک بهتر حجم ترافیک باید اشاره کرد که هر بلاک از شبکه ی بیت کوین، تنها توانایی پردازش ۱ مگ را دارد. با اوج گیری ترافیک شبکه، کاربران برای این که در بلاک بعدی قرار گیرند مجبور به افزایش نرخ کارمزد شبکه می شوند. البته کاربران همچنان در چنین شرایطی می توانند کارمزد پایین را انتخاب کنند، اما تراکنش با تاخیر بسیار زیادی روبرو خواهد شد.

برای خرید بیت کوین و همچنین فروش بیت کوین شما میتوانید از سایت ایکس نوین استفاده نمایید.