قوانین،مقررات ­­­و الزامات وب سایت ایکس نوین

اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

 • وب سایت : وب سایت خدمات پرداخت نوین در ایران مدیریت شده و تابع کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران به صورت عام و قانون جرایم رایانه ای و تجارت الکترونیک و قانون حمایت حقوق مصرف کننده به صورت خاص در حال فعالیت است .
 • فروشگاه اینترنتی ایکس نوین : وب سایت با آدرس اینترنتی https://exnovin.net/laws  می باشد که یک زیرساخت آنلاین است که در در زمینه آموزش، تحقیق، ارائه اطلاعات مفید و فروش محصولات ارز دیجیتال فعالیت دارد. کلیه حقوق مادی و معنوی آن متعلق به وب سایت خدمات نوین می باشد.
 • اپلیکیشن آندروید ایکس نوین : نرم افزار متعلق به وب سایت خدمات پرداخت نوین که به منظور استفاده از خدمات پرداخت نوین، حق استفادۀ موقت از آن برابر شرایط قراردادی و سند حاضر به کاربران اعطا می‌گردد.
 • کاربر یا کاربران: شخصی حقیقی یا حقوقی است که از طریق اینترنت به وب سایت یا اپلیکیشن خدمات پرداخت نوین متصل و از خدمات آن بهرمند می شود .
 • حساب کاربری: حسابی است که کاربر (خریدار) برای استفاده از خدمات وب سایت در اپلیکیشن ایکس نوین ایجاد کرده‌اند که متصل به وب سایت ایکس نوین است .
 • خریدار: کاربر یا متقاضی خرید خدمات پرداخت نوین شخصی است که عضو و کاربر اپلیکیشن ایکس نوین و یا از طریق وب سایت ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات ارز دیجیتال را انجام می دهد.
 • شناسه کاربری : شناسه کاربری شماره موبایل فرد خریدار است که پس تایید آن و احراز هویت خریدار خدمات و محصولات سایت یا اپلیکیشن به وی تحویل داده می شود .
 • اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار وب سایت ایکس نوین قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره برداری از خدمات ایکس نوین در اختیار وب سایت قرار داده می‌شود . مانند (هویت و شماره های تماس کاربران) .
 • قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آئین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها به صورت عام و قانون جرایم رایانه ای و تجارت الکترونیک و قانون حقوق مصرف کننده به صورت خاص و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد .
 • اکانت اجاره ای : حساب کاربری ای را می گویند که فرد متقاضی خدمات و محصولات وب سایت را برای اشخاص دیگر با وجوهی که توسط شخص ثالث به وی پرداخت می شود در قبال درصدی کارمزد خدمات و محصولات وب سایت ایکس نوین را درخواست می نماید .
 • پرفکت مانی  و وب مانی  : یک سیستم پرداخت الکترونیکی سریع و محیطی برای کسب و کارهای آنلاین است که امکان انجام تراکنش‌های مالی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون نیاز به حساب بانکی یا کارت اعتباری فراهم می‌کند.
 • احراز هویت مشتریان :مجموعه ایکس نوین بدون تایید هویت افراد هیچ گونه خدماتی به اشخاص و نهادها و شرکت ها ارائه نخواهد داد.

شرایط احراز هویت :

براساس تکلیفی که قوانین مطروحه جمهوری اسلامی علی الخصوص قوانین جرایم رایانه ای و تجارت الکترونیک و …. بر عهده فروشندگان فضای مجازی قرار داده است وب سایت ایکس نوین خود را ملزم به احراز هویت متقاضیان خود در هر خرید و فروش می داند مراحل احراز هویت بدین شرح است :

الف – ارسال تصویر یک کارت شناسایی (کارت ملی هوشمند _شناسنامه _گواهینامه _ کارت پایان خدمت و یا پاسپورت ) شخص حقیقی .

ب – ارسال ویدیو و اعلام پذیرش قوانین و تعهدات شرکت ایکس نوین به طوریکه چهره شخص کاملا مشخص بوده و با صدای رسا بیان شود .

پ – ثبت شماره همراه ؛ تلفن ثابت (در صورت وجود ) و آدرس شخص ثبت نام کننده که از طریق ارسال کد مخابراتی به تلفن همراه صحت سیم کارت تایید میگردد .

ت – عدم استفاده از آی پی غیر مجاز (وی پی ان) توسط خریداران (کاربران) .

فرآیند فروش،حساب کاربری و تعهدات کاربران :

 • کاربران (خریداران) با ثبت نام در اپلیکیشن یا وب سایت ایکس نوین و همچنین با هر بار استفاده از خدمات وب سایت و اپلیکیشن می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری ایکس نوین را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفادۀ مستمر کاربران از اپلیکیشن و یا وب سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.
 • برای استفاده از خدمات ایکس نوین لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری در اپلیکیشن یا وب سایت بسازد. تنها اشخاصی که بین ۱۸ سال سن تا 60 سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در اپلیکیشن یا وب سایت کنند. برای استفاده از خدمات ایکس نوین کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن یا وب سایت ایکس نوین ثبت کند.
 • کاربران می‌پذیرند اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در اپلیکیشن یا وب سایت وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربران می‌باشند. در صورت اثبات خلاف این موضوع، ایکس نوین مجاز به پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح می‌باشد.
 • کاربران (خریداران) متعهد می‌گردند که در صورت استفاده از ایمیل هنگام ثبت‌ نام صرفا با ایمیل متعلق به خود نسبت به ثبت نام در اپلیکیشن یا وب سایت ایکس نوین اقدام نمایند. در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب ایمیل تماما مسئول بوده و ایکس نوین به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود. و در این خصوص ایکس نوین هیچ مسئولیتی را بعهده نمی گیرد و کاربر ( خریدار) خاطی مسئول جبران کلیه خسارات مادی و معنوی شکات خود می باشد.
 • هر شخص با توجه به مدارک هویتی تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان کاربر، بنا به مورد در اپلیکیشن و یا وب سایت داشته باشد. در صورتی که ایکس نوین اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، ایکس نوین مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب‌های کاربری مذکور اقدام نماید.
 • کاربران و خریداران اجازه خرید برای اشخاص ثالث را ندارند یعنی به حساب و بااعتبار (پول) شخص ثالث ولی به اسم خود خرید نمایند در صورتی که ایکس نوین متوجه این موضوع شود حساب کاربری فرد متخلف را مسدود و کاربر را به مراجع صالحه قضایی معرفی می نماید .
 • مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در اپلیکیشن یا سایر خدمات مربوط به ایکس نوین انجام می‌شود به عهدۀ کاربران است و ایکس نوین همواره متعهد به کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و از کاربران می خواهد در چارچوب قانونی فعالیت نمایند.
 • مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری در اپلیکیشن از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربران است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع ایکس نوین برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به ایکس نوین  انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.
 • مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات کارت بانکی که خرید محصولات و خدمات با آن انجام می شود (رمز دوم و شماره کارت) به عهده‌ی کاربران می‌باشد. وایکس نوین در این خصوص و سوء استفاده احتمالی از حساب بانکی کاربران که در نتیجه سهل انگاری خود کاربر در حفظ اطلاعات محرمانه کارت بانکیست مسوولیتی را بر عهده نمی گیرد .
 • کاربران حق ندارند به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره برداری از خدمات پرورش افکار متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود. هرگونه خرید و فروش باید با نام کاربر باشد در غیر این صورت مبالغ پرداختی بلوکه خواهد شد .
 • در هر خرید و فروش از کاربر برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت می شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار ایکس نوین قرار ندهد، ایکس نوین می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر خودداری کند همچنین وجه واریزی را به هیچ عنوان عودت نخواهد داد تا از سوی مراجع قضایی تعیین تکلیف گردد.
 • ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص ایکس نوین، جهت تایید حساب کاربری از کاربران درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مورد درخواست، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی وب سایت خواهد بود. در غیر این صورت ایکس نوین می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.
 • مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی قانون جرایم رایانه ای(ارتکاب جرم ) و قوانین مدنی و تجارت الکترونیک و …. باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و وب سایت هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و وب سایت می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی وب سایت به عمل آورد.
 • هر گونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های وب سایت ایکس نوین شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد. وب سایت این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.
 • به سبب جلوگیری از کلاهبردای، هر کاربر در ایکس نوین امکان واردکردن شماره‌ حساب‌های خود و شماره کارت‌های خود را دارد. کاربران می‌بایست تنها شماره‌ حساب‌هایی که به نام آن‌ها است را وارد کنند و ایکس نوین هیچ مسئولیتی در مورد حساب‌ها و کارت‌های متصل با نام افراد دیگر در حساب شخص دیگر نخواهد داشت. هرگونه تلاش برای خرید از کارت های بانکی بجز کارتی که به نام شخص در سایت ثبت شده و نسیت به ایجاد چند حساب توسط یک کاربر از طرف ایکس نوین خدمات پرداخت غیر معتبر بوده و حساب فرد خاطی مسدود می گردد.
 • به دلیل جلوگیری از کلاهبرداری و با توجه به تکلیف قانونی که قانون تجارت الکترونیک بر عهده فروشندگان خدمات فضای مجازی قرار داده خریداران ملزم به همکاری با وب سایت در جهت احراز هویت دقیق هستند و در صورت هرگونه استنکاف حساب کاربری آنها توقیف و به مراجع قضایی معرفی می گردند.
 • هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت دیگر را ندارد. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد یا شرکت ثبت‌ شده در اپلیکیشن یا وب سایت ایکس نوین است.
 • انتشار و کپی کردن محتوای خدمات ایکس نوین بدون اجازه کتبی از وب سایت غیر قانونی بوده و کاربری که خلاف حقوق معنوی و مادی وب سایت اقدام نماید مورد تعقیب قضایی و کیفری توسط وب سایت قرار خواهد گرفت .
 • کاربران (خریداران) مکلف اند پس از طی شدن مراحل احراز هویت و پس از تحویل کالا و پس از ارسال ایمیل یا پیامک از سوی ایکس نوین به آنها که حاوی جزئیات خرید و شماره فاکتور محصول درخواست شده می باشد مراتب رسید محصول را ظرف 1 ساعت تایید نمایند . در صورت عدم تایید رسید محصول و یا عدم اطلاع رسانی نرسیدن محصول ظرف مهلت مقرر ( 1 ساعت ) ایکس نوین هیچ مسئولیتی را در قبال محصول تحویل شده به آنان ندارد .
 • تایید پرداخت ریالی تراکنش از طرف خریدار یا همان کاربر به این معناست که کاربر یا خریدار تمامی اطلاعاتی که طی ثبت سفارش از مرحله اول تا مرحله آخر ( مرحله چهارم ) ثبت کرده را مطالعه و بررسی نموده و در صورت کاهش قیمت محصول دریافت شده و تقاضا شده بعد از ثبت سفارش، ایکس نوین به هیچ وجه مابه التفاوت فاکتور تقدیمی به کاربر (خریدار) را پرداخت نخواهد کرد . لذا خریدار (کاربر) موظف است قبل از تکمیل فرآیند سفارش، نرخ قیمت را از وب سایت ایکس نوین تقاضا و بررسی نماید و پس از تکمیل مراحل فروش اقدام به پرداخت قیمت محصول درخواستی تماید .
 • خریداران (کاربران) پذیرفته اند و متعهد می باشند کلیه اطلاعات خواسته شده وب سایت ایکس نوین را به صورت صحیح و به روز در وب سایت و یا اپلیکیشن ایکس نوین وارد نمایند و در صورت عدم صحت اطلاعات درخواست شده هیچ گونه مسئوولیتی متوجه وب سایت و اپلیکیشن ایکس نوین نخواهد بود و در صورت ثبت سفارش کلیه مسئوولیت محصول تحویل شده بر عهده شخص خریدار است و در این خصوص ایکس نوین هیچ مسئوولیتی را ندارد .

شرایط استفاده از خدمات وب سایت و اپلیکیشن ایکس نوین:

 • کاربران ارزهای دیجیتالی مانند ووچر پرفکت مانی که آدرس کیف پول مقصد ندارند، مجاز به نگهداری بیش از یک ساعت این نوع ارزها در وبسایت نیستند. کاربران این نوع ارزهای دیجیتال می بایست پس از خرید می بایست در حساب پرفکت مانی Redeem کنند و هر گونه اشکال و ایراد در این خصوص را می بایست در مدت مذکور به اطلاع اکسنوین برسانند. بدیهی است که در صورت عدم رعایت موارد فوق، مسئولیتی متوجه اکسنوین نخواهد بود.
 • بنا به قوانین جمهوری اسلامی ایران و دستورات ابلاغی مراجع مربوطه ، اکسنوین موظف به مسدود نمودن اولین خرید های انجام گرفته از کاربر پس از احراز هویت می باشد. وجه واریزی در حساب کاربر موجود و پس از طی زمان ابلاغی از سوی مراججع، قابل خرید و فروش خواهد بود.
 • با استفاده از خدمات ایکس نوین کاربران (خریداران) می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از این خدمات برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند. و در صورت مشاهده موارد غیر قانونی همه مسئولیت های ناشی از اعمال غیر قانونی با کاربران است . و وب سایت ایکس نوین هیچ گونه مسئولیتی را در قبال استفاده نادرست خریداران ارز های الکترونیک را ندارد و در فرض آنکه وب سایت آگاه گردد خریدار خدمات خریداری شده را در وب سایت های غیر قانونی علی الخصوص سایت های قمار و شرط بندی و از این دست وب سایت ها استفاده می می کند،ایکس نوین می تواند حساب کاربری فرد مجرم و خاطی را مسدود و وی را به محاکم صالحه قانونی معرفی نماید .
 • کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات ایکس نوین به صورتی که به وب سایت و مدیریت آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات ایکس نوین در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی (کپی رایت خدمات و جزوات شرکت) به منافع وب سایت اقدام نمایند، وب سایت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.
 • جهت جلوگیری از سودجویی و عدم کلاهبرداری و با توجه به تکلیف قانونی که در قانون جرایم سایبری و تجارت الکترونیک بر عهده فروشندگان فضای مجازی قرار داده شده وب سایت در هر خرید و فروش مراحل احراز هویت را که در قوانین و شرایط وب سایت اعلام شده از متقاضی (خریدار) تقاضا می نماید و در صورت استنکاف خریدار از احراز هویت و یا استفاده از آی پی غیر مجاز ( وی پی ان ) وب سایت ایکس نوین هیچ گونه همکاری با خریدار متخلف در تحویل محصول درخواست شده انجام نخواهد داد و در صورت پرداخت وجه هیچ همکاری نسبت به عودت وجه بدون دستور کتبی مقامات محترم قضایی را انجام نخواهد داد .

مسئولیت و تعهدات وب سایت ایکس نوین :

 • وب سایت با تمام امکانات خود از جمله مرکز تماس 16 ساعته(9 صبح لغایت 12 شب)، واحد رسیدگی به شکایات تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفاده از خدمات وب سایت ایکس نوین و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها می‌کند.
 • تمامی اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد وب سایت محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، وب سایت مکلف به ارائۀ اطلاعات کاربران به مراجع مذکور می‌باشد.
 • در صورت بروز هرگونه اختلال در خرید چنانچه اختلال از طرف وب سایت ایکس نوین باشد وجوه واریزی از طرف پرداخت کننده ظرف مدت 3 روز کاری به همان حسابی که وجه پرداخت شده است عودت خواهد شد .
 • وب سایت خدمات پرداخت نوین (ایکس نوین) حق تغییر و یا اصلاح قوانین و مقررات و قراردادها را در هر زمان دارد و در این صورت وب سایت مکلف است تغییرات صورت گرفته را از طریق خبر نامه و یا ایمیل به اطلاع کلیه کاربران برساند.

نکات :

 • کلیه فعالیت های این مجموعه در حوزه پولهای الکترونیک و از محل درآمدهای قانونی مشتریان خود در خارج کشور بوده و هیچ گونه ارتباطی با ارز فیزیکی، اسکناس یا حواله نداردو اساساً خدمات مربوط به صرافی را ارایه نمی نماید .
 • این مجموعه تحت هیچ شرایطی در حوزه فعالیت مرتبط با خدمات پرداخت ها از جمله خرید و فروش و اعلام نرخ ارز فیزیکی(اسکناس یا حواله و …) ورود پیدا نکرده و نخواهد کرد.
 • با توجه به قانون تجارت الکترونیک مصوب سال 1382 الزامات خرید و فروش وب سایت ایکس نوین و قرارداد فروش به ایمیل خریدار ارسال خواهد شد که در این صورت حکم ابلاغ و امضا قانونی قرارداد را دارد و قابل استناد در محاکم صالحه قانونیست .

آدرس های رسمی خدمات تبادل نوین(ایکس نوین):

تنها ای دی رسمی تلگرام ما @exnovin
تنها ادرس رسمی کانال ما @exnovin_com

هیچ معامله ای از طریق تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی انجام نمیشود و اکسنوین تمام تراکنش و خرید ، فروش های خود تنها از طریق وبسایت و اپلیکیشن موبایل رسمی خود انجام می دهد.

تنها ادرس رسمی سایت ما exnovin.net و exnovin.org
همچنین شماره تماس رسمی ما ۳۶۷ ۳۸ ۷۵۰ – ۰۲۱ ۳۶۷ ۵۳ ۷۱۰ – ۰۲۱
به غیر از موارد فوق ذکر آدرس های و نام های دیگر مورد تایید خدمات پرداخت نوین(ایکس نوین ) نمی باشد و همه جعلی هستند.
مسئولیت هر گرونه اتفاق و یا سواستفاده برعهده شخص مورد نظر می باشد.