۲۸ آذر ۱۳۹۶
ایکس نوین
3748
بدون دیدگاه

ریپل Ripple چیست؟

ریپل Ripple چیست؟

ریپل تولید کننده فن آوری بلاک چین، تا کنون مورد بهره وری زیاد قرار نگرفته است اما به اندازه کافی رشد داشته است. عرضه کننده فن آوری بلاک چین باور دارند که زمان استفاده از یک سیستم پرداخت بین بانکی که بانک ها با همکاری با یکدیگرایجاد کنند رسیده است.

ریپل در گزارشی با موضوع «مسیری به سوی پرداخت تجاری فرامرزی و لحظه ای با استفاده از فن آوری دفتر کل توزیعی» ، یادآوری می کند که بیش از ششصد شبکه توزیع یا بلاک چین جانشین از وقتی که بیت کوین در ۲۰۰۹ به وجود آمده است و ریپل از آن دسته ها می باشد که در سال ۲۰۱۲ تاسیس شده است.

اما تعداد بانک های که از بلاک چین استقبال کردند زیاد نیستند در حالی که می تواند استفاده زیادی در پرداخت های بین بانکی داشت و بلاک چین می تواند فرصت مناسبی باشد اما بانک های که برای پشتیبانی مشتریان خود از این ریپل استفاده می کنند خیلی کم هستند.

ریپل فرصت رو غنیمت می شمارد

تمرکز ریپل روی پرداخت تجاری فرامرزی و پرداخت بین بانکی است، چون تمامی این تراکنش ها و انتقال ها از طریق یک شبکه بانک ها انجام می شود و یک مکان مرکزی وجود ندارد برای شفاف سازی پرداخت ها وانتقالات بین بانکی دفتر توزیعی یا بلاک چین این فرصت رو بدست می آورد تا این سیسستم های حاضر رو توسعه بخشد.

کمبود های زیادی در پرداخت های بین المللی وجود دارد.اکثر وقت ها از یک روز بیشتر طول می کشد و ساعات کاری محدودی دارند.در اول ، نامشخص بودن دستمزد و نرخ پرداخت ها و به دلیل اینکه اکثر پرداخت ها از بانک های زیادی عبور می کنند باعث بیشتر تاخیر ها و دستمزد های بیشتر می شود و باعث تجربه تلخی از هزینه های زیاد و مدیریت بد در پرداخت ها می شود.

بانک ها برای اینکه بتوانند نقدینگی رو مدیریت کنند و پرادخت وجوهات مالی به آن اختصاص دهند این اعمال رو انجام می دهند تغییرات در جزیئات پرداخت و موقعیت را رهگیری می کند و خطا های به وجود آمده رو درست می کند. اما در طرف مقابل ریپل از یک تراکنش پرداخت مناسب و همزمان ولحظه ای استفاده می کند.مشخص بودن اجرت ها قبل از تراکنش و تراکنش پرداخت با تایید بدون وقفه انجام می شود.ریپیل برای مدیریت تراکنش پرداخت روش ها را با سیستم موجود را همگام می کند و این کار را با نمونه های تراکنش پرداخت داخلی و مستر کارت و ویزا قایل اثبات می باشد.

فرصت رو از دست ندهید

اکنون می توانید فرصت رو از دست ندهید و یک شبکه ای ریپل رو راه اندازی کنید که می شود به هزاران بانک که در این تراکنش بین المللی شرکت دارند بدست آورد که می توانیم ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تراکنش پرداخت با سود سالیانه ۲۵ تا ۳۰ تریلیون دلار است.اما در این تراکنش پرداخت باید هوشیار بود چون بسیاری از بانک ها نمی توانند به سرعت به یک شبکه بلاک چین جابه جایی کنند و انتظار زیادی است که این شبکه می تواند تراکنش رو با این حجم عظیم انتقال سریع داشته باشیم چون ریسک بسیار است و  مشکلات زیادی و نامعلوم در مورد نحوه کار کرد این شبکه وجود دارد.

در کل برای راه اندازی چنین شبکه از پایین شروع شود ، که با تعدادی کم از بانک ها و تراکنش ها آغاز می شود.این تکنولوژی در درخواست زیادی از مشتری ها دارد و همیشه در دسترس می باشد.استفاده از شبکه بلاک چین باعث آموزش و ورود این تکنولوژی می شود و آهسته می توانیم اندازه کار رو از راه های بهتر و بزرگتر کنیم.

فن آوری ریپل کاملاٌ سوال های مبهم خود را دارد، اما می شود به سرعت به جواب سوالات مبهم رسید. مقایسه کنند گان آغازین می توانند با این رویکرد اطلاعات زیادی بیاموزند که با آن می شود امکانات جدید و تغییراتی انجام دهند، تراکنش ها و مدل های مورد نیاز را اجرا کرده تا هر چه بهتر تراکنش پرداخت انجام شود.

امکانات مورد نیاز

در آغاز فقط باید تعدادی کم بانک ها با این فن آوری موافقت کنند. آماده سازی بانک های  مورد نظر برای سیستم های IT ، اولویت جریان پرداخت، فرآیندهای تجاری، مشتریان و ضوابط قانونی که همه این مورد واضح می باشد.بانک ها می بایست تعیین کنند که این تکنولوژی چه اهمیت روی کار ها خواهد گذاشت و چه تغییراتی باید انجام شود.بانک ها باید تصمیم بگیرند که در اول کار چه تعداد کشور و چه مشتری های رو وارد این فن آوری کنند.

بانک ها می توانند میزان دخالت شرکای خود را در این فن آوری کنترل کنند که شامل موارد زیر می باشد میزان داخل شدن در این فناوری و چگ.نه یا بیشتر شدن حجم کار از ورود کم به این سیستم به ورود زیاد حرکت کنند.

فن آوری به چه چیزی نیاز دارد

بانک ها باید یک نظام قانونی و یک الگوی پرداخت مناسب با  نیازمندی های مشتریان رو تعریف کند.این نیازمندی ها و مبهم بودن این تکنولوژی از قبل تعیین شده است.تشکیل یک شبکه با دفتر توزیعی باعث می شود که توانایی مشخص شدن عملکرد این شبکه و چه کسی مشارکت داشته است. بانک ها باید بروی این فن آوری کار کنند تا مقررات عملی و کنترلی را تعیین کنند،فقط تا زمانی که  آغاز کار شبکه نیاز هست و نه بیشتر.کنترل را با گسترش شبکه می توان از نو تعریف و تعیین کرد.

بعد مدتی از واسطه ها و کارگزاران عوض خواهند شد. برای سرعت شبکه سناریوی نامفهوم وجود دارد.برگزیدن جریان پرداخت،مشتریان، محصولات، خدمات، جریان درآمد، نرخ رشد تراکنش ها، و اثر بخشی که روی بانک های کارگزار ازجمله عنوان های نامعلوم که برای آنها باید یک راهبرد داشت.این راهبرد(ستراتژی) زمانی می توان دوباره تعریف کرد که شبکه راهاندازی شود و رشد پیدا کند.

عنوان های نا معلوم

امکان وجود عنوان های نا معلوم همیشه وجود دارد (یعنی نه پیش بینی می شود نه معلوم میشود و نمی توانیم این کار ها رو انجتم بدهیم)که قایل پیش بینی نمی باشد.داده ها را کنترل کردن ، تسلط بر اجرای کارها، مخفی و محرمانه بودن، امنیت رو می شود با تجربه از رشد شبکه و فن آوری تعریف کرد.بانک ها می توانندبا سرعت عمل خود به تشخیص این عنوان های نامعلوم واکنش نشان دهند.این می شود بهترین دلیل برای این که شبکه کوچک باشد اما در حال پیشرفت همیشه بماند.

امکاناتی که در گذشته بود

بانک ها در گذشته این عملکرد رو داشت. EBA یک تراکنش پرداخت یورو را در سال ۱۹۹۹ آغاز کرد که با ۴۴ بانک در ۲۱ کشور دنیا کار می کرد. EBAسیستم مبتنی بود و برای ساخت برای توافق و شفافیت تا نیاز شرکا رو تعیین کند. سیستم شفاف سازی EBA از آن وقت پیشرفت کرد و ۴۸۰۶ بانک رو در بر گرفت. الان در حال تاسیس الگوی سیستم پرداخت فوری با شراکت ۴۰ بانک است.

در سال ۲۰۰۸ با ۱۳ موسسه عضو سیستم پرداخت سریع تر (The Faster Payment) در انگلیس تاسیس شد ولی حالا ۲۲۷ هزار تراکنش روزانه به سه میلیون پشرفت داشته است. EBA و سیستم پرداخت سریع تر از شبکه های کوچک شروع کردند و به مرور زمان پیشرفت کردند ، کنترل ، سرویس و امنیت روی شبکه با بیشتر شدن تراکنش ها ایجاد شد. متفاوت بودن این مثال ها و سیستم دفتر کل توزیعی این است که برای شبکه دوم هیچ زیر ساخت تازه نیاز به تست نیست .ریپل به طور کلی برای تراکنش و پرداخت بین بانکب و بین مرزی ساخته و تولید شده است.

ساخت کیف پول ریپل Ripple

ساخت کیف پول ریپل

برای ساخت کیف پول ریپل Ripple وارد سایت http://coinpayments.net شوید و به راحتی بسازید.

خرید و فروش ریپل Ripple

برای خرید و فروش ریپل ابتدا باید در سایت خدمات پرداخت نوین ثبت نام کنید و بعداز انجام مراحل احراز هویت ، میتوانید اقدام به ثبت سفارش کنید.

 

برچسب ها :