۲۱ فروردین ۱۳۹۹
گروه محتوا
2575
بدون دیدگاه

هاوینگ بیت کوین به رویدادی گفته میشود که قیمت بیت کوین های جدید ایجاد شده نصف میشود. به طور میانگین این رویداد هر ۴ سال یکبار اتفاق می افتد.

مقدار بیت کوین قابل عرضه محدودیت دارد در نتیجه پس از تولید شدن ۲۱ میلیون بیت کوین شبکه عرضه آن توقف میکند.
همین موضوع سبب شد تا به بیت کوین طلای دیجیتال بگویند همانند طلا که در جهان به مقدار محدودی وجود دارد و زمانی میرسد که تمام آن استخراج شود.

بیشتر از ۱۸ هزار بیت کوین در حال حاظر استخراج شده است و در حال گردش بین کاربرانش میباشد.یعنی حدودا ۸۵٪ از کل میزان قابل عرضه.
اما این موضوع به معنای این نیست که این رمز ارز به زودی به آخرین حد خود خواهد رسید و دلیل آن پروتکلی است که از همان ابتدا در بلاک چین بیت کوین قرار داده شده است.
با این روند گفته میشود درهر ۲۱ هزار بلاک هاوینگ یا همان نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین رخ میدهد و تولید شدن استخراج بیت کوین های جدید سخت تر خواهد شد.
دقیقا مثل طلا که با استخراج کردن آن در گذر زمان استخراج آن سخت تر میشود.

هاوینگ بعدی چه زمانی رخ میدهد؟

بر اساس عملکرد فعلی، هاوینگ بعدی در ۱۸ مه ۲۰۲۰ رخ خواهد داد. البته ممکن است این رویداد در ۱۴ مه باشد.

با توجه به عملکرد کنونی ,هاوینگ بیت کوین بعدی در ۱۸ می ۲۰۲۰ احتمالا رخ میدهد.البته ممکن است که در ۱۴ می این اتفاق بیافتد.

باید گفت این رخ داد ۱۰۰٪ مشخص نمیباشد زیرا ممکن است تولید بلاک های جدید کند یا سریع باشند. به طور میانگین شبکه بیت کوین هر ۱۰ دقیقه یک بلاک میسازد.

انتظارات بر این است آخرین هاوینگ در سال ۲۱۴۰ رخ میدهد.اما مهم حفظ شدن منبع درآمدی است که از کارمزد تراکنش هایی که در بلاک قرار دارد بدست می آید.

پاداش بلاک به چه معناست؟

مقدار بیت کوینی میباشد که استخراج کنندگان برای افزودن هر بلاک جدید به بلاک چین بیت کوین دریافت میکنند.

برای درک بهتر این موضوع باید بلاک بیت کوین را بهتر بشناسیم.
این طور تصور کنید که بلاک چین یک دفترچه دیجیتالی است و در آن اطلاعات مربوط به تراکنش ها در بلاک هایی به اندازه یک مگابایت ذخیره میکند.
زمانی که بیت کوین را به فرد دیگری انتقال میدهید این تراکنش و حدودا ۵۰۰ تراکنش دیگر که معمولا در همان زمان ثبت شده بود ,ذخیره میشود.

پاداش بیت کوین مقدار ارزی میباشد که استخراج کنندگان در زمان تایید و حل موفقیت آمیز یک بلاک و بعد از حل کردن مسائل ریاضی پیچیده به کمک سخت افزارهای خاص خود دریافت میکنند.
این پاداش کار سخت آنها میباشد.

برای خرید بیت کوین و فروش بیت کوین میتوانید از خدمات ایکس نوین استفاده نمایید.