عضو هیات مدیره سندیکای صنعت برق کشور:ماینرهای غیرقانونی قابل ردیابی می باشند!

حمیدرضا صالحی، عضو هیات مدیره سندیکای صنعت برق کشور در گفت وگو با پانا اظهار کرد تعرفه برق استخراج کنندگان رمز ارزها در کشور بالاتر از تعرفه برق صادراتی است و تولیدکنندگانی که به صورت غیرقانونی رمزارزها را استخراج می کنند قابل رصد هستند و با تغییر بار مصرفی واحدهای کشاورزی و صنعتی می توان به این موضوع دسترسی یافت. وی در خصوص مصرف برق توضیح داد: در تابستان که پیک اصلی مصرف است این مشکل وجود دارد اما به دلیل آنکه دریاچه های سدهای کشور از منابع خوبی برخوردار شده اند نیروگاه های آبی امسال هم به شبکه تولید برق کشور کمک کنند و از سوی دیگر وزارت نیرو برنامه هایی برای تنظیم بار دارد.

صالحی با اشاره به مصرف برق بالای دستگاه های بیت کوین اظهار کرد: مصرف برق دستگاه های بیت کوین براساس آئین نامه ای مشخص شده است و وزارت نیرو نیز در این چارچوب با افرادی که به صورت رسمی درحال استخراج رمزارزها هستند همکاری می کند. البته مواردی هم که غیرقانونی در حال انجام است باید به صورت جدی تری نظارت شود. عضو هیات مدیره سندیکای صنعت برق کشور ادامه داد: برخی از افراد این دستگاه ها را در واحدهای کشاورزی یا صنعتی نصب می کنند که تا حدودی می تواند قابل کنترل باشد چون مصرف برق این واحدها در ماههای مختلف سال قابل رصد است و می توان براساس تفاوت مصرف در ماهها به این موضوع مشکوک شد.

صالحی افزود: تعرفه برق استخراج کنندگان رمز ارزها در کشور بالاتر از تعرفه برق صادراتی است و اگر هم خیلی بالا تعیین شود انگیزه فعالیت تولیدکنندگان رمز ارز را برای فعالیت غیرقانونی افزایش می دهد. عضو هیات مدیره سندیکای صنعت برق کشور خاطرنشان کرد: مصرف برق در کشور به صورت لجام گسیخته درحال افزایش است و این درحالی است که در بحث افزایش تولید برق در کشور سرمایه گذاری های لازم صورت نگرفته است. وی میزان مصرف تولیدکنندگان رمز ارز را در کشور هزار مگاوات معادل ۱ . ۵ درصد مصرف برق کشور اعلام کرد.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد بازخورد ها: ۰

هیچ بازخوردی یافت نشد . اولین نفر باشید!

خبرنامه ایکس نوین
مایلید هر روز سه خبر مهم ارز دیجیتال در یک ایمیل مفید دریافت کنید؟