۱۵ تیر ۱۳۹۹
گروه محتوا
3677
بدون دیدگاه

در سال ۲۰۲۰ معامله گران بازار بیت کوین (BTC) عادات خود را تغییر دادند و این تغییر به وجود آمده در حالی است که این رمز ارز همچنان به شدت تحت تاثیر شروع به کار بازار سهام است. اطلاعاتی که در حال حاضر در شبکه های اجتماعی رد و بدل می شود نشان می دهد که نوسانات بزرگترین رمز ارز جهان در ارتباط مستقیم با باز شدن بازارهای ایالت متحده آمریکا قرار دارد. این در حالی است که باز شدن بازار سهام لندن و آسیا تاثیر چندانی روی نوسانات قیمت بیت کوین ندارد.

اطلاعات بدست آمده از موسسه تحلیلی Skew نیز این روند را تأیید می کند. در حال حاضر ساعت ۶ بعد از ظهر به وقت UTC، معادل ۸ / ۵ شب ایران، شلوغ ترین زمان برای انجام معاملات بیت کوین می باشد. Skew با استفاده از تحلیل بایننس و کوین بیس به این نتیجه رسیده است که اواسط هفته در مقایسه با اول هفته و آخر هفته، بازار خرید و فروش بیت کوین بسیار شلوغ تر است. آخر هفته ها نیز درست مانند گذشته همچنان ساکت و آرام سپری می شود.

به عنوان مثال بازار کوین بیس در طی ۳۰ روز گذشته بین ساعت ۳ تا ۶ بعد از ظهر به وقت ساعت هماهنگ جهانی (UTC) به طور متوسط شاهد ۹٫۵ میلیون دلار معامله بوده است. آرام ترین ساعت روز ۹ صبح و حجم معاملات در این ساعت نیز ۲ میلیون دلار است. این بازه زمانی مصادف با ساعت ۱۲ ظهر به وقت ساعت استاندارد غرب یا EST است که ۲ / ۵ ساعت پس از باز شدن بازار نیویورک را نشان می دهد. این اطلاعات از تغییر گرایش معامله کنندگان بازار بیت کوین خبر می دهد. شاید علت این تغییر رفتار در افزایش موسسات موجود در بازار نهفته باشد.

سال گذشته سایت خبری کوین تلگراف (Cointelegraph) گزارشی از یک تحقیق را منتشر کرد که نشان می داد در آن زمان پیک معاملات بیت کوین، ۱ صبح به وقت ساعت هماهنگ جهانی (UTC) بود. میانگین سالهای ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ نیز نشان میدهند که در آن زمان معامله گران آسیا تأثیر بسیار زیادی در بازار داشته اند. از آن زمان به بعد ساختار میدانهای معامله بیت کوین دچار تغییر و تحول شدیدی شد. اکنون کاربران بزرگتری وارد بازار شده اند و میزان سرمایه وارد شده به بازار نیز افزایش پیدا کرده است. بنابراین دور از انتظار نیست که در رفتار بازار شاهد تغییراتی باشیم.

منبع:Cointelegraph

برای خرید بیت کوین از خدمات سایت ایکس نوین استفاده نمایید.