افزایش علاقه سازمانی به بیت کوین با افزایش حجم معاملات بازار آپشن ها

شبکه ی خبری و تحلیلی CryptoCompare در تاریخ ۶ جولای روند ماهانه بازار معاملات رمز ارز را به دقت تحلیل کرد و به ارائه گزارشی پرداخت. این گزارش حاکی از آن است که حجم معاملات فرعی انجام شده با اوراق مشتقه از بازار رمز ارز پس از افزایش قیمت ماه می با کاهش مواجه شده است. حجم این معاملات در ماه ژوئن با ۳۵.۷ درصد کاهش به ۳۹۳ بیلیون دلار رسید.

صرف نظر از کاهش حجم کلی معاملات انجام شده در حوزه اوراق مشتقه بیت کوین (BTC)، گزینه های قانون گذاری شده محبوبیت بیشتری را کسب کرده اند. در ماه ژوئن مجموع حجم معاملات گزینه های بیت کوین در بازار معاملات کالای شیکاگو با ۸۴۴۴ قرارداد معامله شده، ۴۱ درصد افزایش داشته و بالاترین نرخ ماهانه خود را به ثبت رسانده است. در همین حین قراردادهای تحویل آتی بیت کوین در ماه می و در بازار CME نیز ۲۳ درصد کاهش پیدا کرده است. اما با این وجود این میزان دومین رکورد ماهانه در سال ۲۰۲۰ را به ثبت رسانده است.

در حالی که افزایش حجم معاملات انجام شده در بازار COM برای کسانی که صبورانه منتظر سازمانی شدن بیت کوین بوده اند، نشانه خوشایندی به شمار می رود، این رویداد قیمت بیت کوین و دیگر رمز ارزها را به شدت افزایش می دهد.

اما با این وجود عوامل دیگری نیز در این تغییر ایفای نقش می کنند. چنین روندهایی در صندوق های سرمایه گذاری و بازارهایی نظیر GBTC نیز مشاهده شده و افزایش ۸۰ درصدی سرمایه گذاران سازمانی را نشان داده است و در حال حاضر سرمایه ای بالغ بر ۴ . ۱ بیلیون دلار سرمایه دیجیتال را در اختیار دارد. مدیرعامل گروه ارز دیجیتال GBTC، بری سیلبرت (Barry Silbert)، در توییتی بیان کرد که میزان سرمایه بازار به تازگی به بالاترین حد خود رسیده است.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد بازخورد ها: ۰

هیچ بازخوردی یافت نشد . اولین نفر باشید!

خبرنامه ایکس نوین
مایلید هر روز سه خبر مهم ارز دیجیتال در یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *