چگونگی فروش بیت کوین

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

به طور معمل کسانی که به تازگی با بیت کوین اشنا شده اند و می خواهند در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند یک سوال برایشان مطرح است و آن این است که چگونه بیت کوین بفروشیم؟. در اینجا ما می خواهیم با یک بیان ساده در این مورد توضیح دهیم و پاسخگوی این سوال باشیم.

خریدار و فروشنده یکی هستند

در بیشتر موارد افرادی که خرید بیت کوین انجام دادند ، به صورت خود به خود یاد می گیرند که چگونه آن را بفروشند ، چرا که به طور معمول می توان از همان جایی که بیت کوین را خریداری کرده اید ، برای فروش بین کوین نیز اقدام کنید. روش خرید بیت کوین را در یک مطلب جداگانه برای شما توضیح داده ایم .
ممکن است که خود شما بیت کوین نخریده باشید و از راه‌های مختلف دیگری همچون استخراج، فعالیت‌های اینترنتی یا هدیه، بیت کوین را بدست آورده باشید و اکنون قصد دارید ان را بفروش برسانید. در این صورت از شما دعوت می کنیم که این محتوا را تا انتها دنبال کنید تا روش های مختلف فروش بیت کوین را یاد بگیرید.

روش های فروش بیت کوین

در کل برای فروش بیت کوین دو راه وجود دارد که عبارتند از :
۱- از طریق مراجعه به یک صرافی ارز دیجیتال
۲- از طریق مراجعه بی واسطه به یک شخص خریدار بیت کوین (شخص خریدار احتمال دارد هر کسی باشد: از دوست شما گرفته تا یک غریبه در گروه‌های تلگرامی)

در ادامه هر کدام از این دو روش به صورت مجزا توضیح داده می شوند:

مراجعه به یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال Exnovin

صرافی ارز دیجیتال مکانی است که در آن خرید و فروش ارز اتفاق می افتد و همانگونه که می‌توان از یک صرافی ارز دیجیتال، بیت کوین خریداری نمود، می‌توان فروش بیت کوین‌های خود را نیز در آنجا انجام داد .
شایان ذکر است که به طور معمول صرافی ارز دیجیتال بر خلاف صرافی‌های سنتی یک سایت آنلاین هستند و بصورت مجازی فعالیت می کنند . در این صرافی ها خرید و فروش‌های بیت کوین به شکل آنلاین صورت می گیرد و در نتیجه نیاز به مراجعه ی حضوری نمی باشد.

پروسه فروش بیت کوین به یک صرافی ارز دیجیتال آنلاین طی چند مرحله انجام می شود که این مراحل عبارتند از:

گام اول : در این مرحله لازم است شما یک سایت سرشناس برای فروش بیت کوین‌های خود بیابید .
گام دوم : پس از یافتن سایت معتبر باید به سایت مراجعه کرده ودر آن ثبت نام کنید.
گام سوم : در این مرحله باید بیت کوین را برای صرافی ارسال کنید.
گام چهارم : اکنون به حساب بانکی شما پول رایج (مانند ریال) واریز شده و یا بجای آن یک ارز دیجیتال دیگر در کیف پول شما از طرف صرافی (یا فروشندگان فعال در صرافی) منظور خواهد شد.
به عبارت ساده تر شما بیت کوین را برای صرافی می فرستید و صرافی بعد از اینکه بیت کوین را دریافت کرد اقدام به ارسال معادل نقدی یا یک ارز دیجیتال دیگر (وقتیکه که قصد دارید مثلا بیت کوین بفروشید و لایت کوین بخرید) برای شما می‌کند.

شما برای یافتن یک سایت صرافی معتبر که بتوانید ارز دیجیتال خود را در آنجا بفروش برسانید ، لازم نیست دچار مشقت و سختی شوید تنها کافیست یک جستجوی ساده انجام دهید.
حتما” پیش از خرید یا فروش بیت کوین در مورد اعتبار و قیمت‌های موجود تحقیق کنید چون به طور معمول هر صرافی از یک نرخ خاص (پایین‌ترین یا بالاتر از قیمت جهانی) تبعیت می کند.

فروش مستقیم بیت کوین به یک فرد خریدار بیت کوین

در روش فروش مستقیم به یک فرد در مقایسه با روش فروش به صرافی، خطرات بسیار زیادی وجود دارند و لازم است حتما برای انجام معامله محتاط تر عمل نمود . باید بدانید که تراکنش‌های بیت کوین برگشت‌ناپذیرند. منظور از برگشت ناپذیر بودن تراکنش این است که اگر بیت کوین‌های خود را به شخص ناشناسی که هیچ شناختی از او ندارید بدهید و آن شخص به شما پولی پرداخت نکند، امکان پیگیری قانونی آن وجود دارد اما بسیار مشکل است و امکان دارد هیچ وقت موفق نشوید به پول‌ خود را پس بگیرید.

فروش مستقیم بیت کوین به یک شخص حقیقی، خود به دو شکل انجام پذیر است:

۱- فروش بیت کوین به شخص در سایت‌های معاملاتی: در این روش شما به به سایت‌های معامله بیت کوین مراجعه نموده، فروشنده را پیدا کرده و با او ارتباط برقرار می کنید – در انتخاب خریداران و فروشندگان دقت کنید و حتما” آنهایی را انتخاب کنید که معتبر هستند.

۲- فروش بیت کوین به فرد بیرون از سایت‌های معاملاتی: این روش بسیار روش پر خطری می باشد و یافتن فروشنده بدون استفاده از سایت‌های معاملاتی (مثل گروه‌های تلگرامی یا معرفی توسط دوستان) بخاطر احتمال وقوع خطر کلاهبرداری پیشنهاد نمی‌شود.

در روش اول فروش بیت کوین، سایت‌هایی مانند خدمات پرداخت نوین “ایکس نوین” موجود هستند که فروشندگان و خریداران بیت کوین در آن حضور دارند و برای خرید یا فروش بیت کوین خود تبلیغ می کنند . وب‌سایت معاملاتی، فروشندگان و خریداران معتبرتر (که از سابقه ی خوبی خرید و فروش برخوردارند) را بالاتر از دیگران نشان می‌دهد. با توجه به این موارد کسانی که قصد دارند که خرید و فروش بیت کوین انجام دهند ، می توانند از بین تبلیغ‌دهندگان معتبر، یک نفر را انتخاب نموده و با اطمینان خاطر از عدم کلاهبرداری، با او معامله خود را صورت دهند.
در اینجا لازم است باز هم سفارش کنیم که اگر می خواهید بیت کوین‌های خود خارج از صرافی بفروشید ، حتما برای سنجش اعتبار فروشنده اقدام نمایید و به هیچ وجه بیت کوین را برای افراد با هویت ناشناس و یا کسانی که اعتبار آن‌ها تایید نشده است، ارسال نکنید.معامله بیت کوین با افراد ناشناس، احتمال از دست رفتن سرمایه شما را افزایش می دهد.

جستجو شما می توانید عبارت مورد نظر خود را در ایکس نوین جستجو کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *