معاون وزارت ارتباطات: راهبرد ما این است که ارز دیجیتال را به رسمیت بشناسیم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
معاون وزارت ارتباطات: راهبرد ما این است که ارز دیجیتال را به رسمیت بشناسیم

معاون وزارت ارتباطات: راهبرد ما این است که ارز دیجیتال را به رسمیت بشناسیم

امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : مهم‌ترین و اساسی ترین راهبرد به رسمیت شناختن ارز دیجیتال می باشد. منظور از رسمیت دادن به ارزهای دیجیتال این است که برای استخراج این ارزها از نظر قانونی پروانه بهره‌برداری صادر شود .

ایلنا نقل می کند که ، امیر ناظمی با این توضیح که به رسمیت شناختن ارز دیجیتال نیازمند رعایت یکسری الزامات می باشد، سخنان خود را اینگونه ادامه داد :

هشت ماه پیش وزارت ارتباطات از دولت درخواست کرده که به این موضوع رسیدگی کند و این درخواست به جلسات کمیسیون‌های دولت رفت و پس از عنوان شدن آن در هیئت وزیران مورد موافقت قرار نگرفت و یک بار دیگر برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌ها برگشت داده شد.

وی با اشاره به جلسه کمیسیون اقتصادی ذکر کرد:

در روز دوشنبه هفته گذشته که جلسه کمیسیون اقتصاد در حضور وزیران مرتبط با موضوع و معاون‌های آن‌ها برگزار شد، ما بار دیگر پیشنهاد خود را مبنی بر به رسمیت شناسی ارز دیجیتال عنوان کردیم.

او می گوید که ؛ در بخش‌های مختلف ارز دیجیتال یکسری مسائل و مشکلات در مقابل آن وجود دارند که یک بخش آن اقتصادی می باشد و به وزارت اقتصاد و امور دارایی مربوط می شود.

ناظمی در ادامه اظهارات خود گفت :

خوشبختانه آقای دژپسند وزیر اقتصاد و امور دارایی در جلسه روز دوشنبه،پیشنهاد ما را با یک نظر مساعد و مثبت مورد بررسی قرار دادند. بعلاوه بخش مهم دیگر به بانک مرکزی مربوط می شود که آقای همتی نیز با کلیات پیشنهادات در این زمینه مخالفتی نداشتند.

او در ادامه با بیان اینکه بیشترین مسئله و مشکل ما در این زمینه با وزارت نیرو می باشد ، گفت:

در جلسه روز دوشنبه با آقای اردکانیان نیز هایی انجام شد، اما متاسفانه برای بررسی تمام بندها زمان کافی نداشتیم و ادامه گفت و گو به جلسه هفته آینده کمیسیون موکول گردید.

ناظمی می گوید که امیدواریم بعد از جمع‌بندی موضوع در جلسه هفته آینده کمیسیون، پیشنهادات وزارت ارتباطات را به هیئت وزیران ارجاع دهد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با تاکید بر این موضوع که پیشنهادات ما برای به رسمیت شناختن ارز دیجیتال بر چند اصل اصلی بنیان نهاده شده است ، گفت :

یکی از این اصل ها استخراج بیت کوین ارز دیجیتال درساعات غیر پیک می باشد.

ناظمی در ادامه گفت :

اصل دیگر این است که در ساعات غیر پیک و در یک بازار رقابتی قیمت برق محاسبه شود نه به این معنی که برای آن یک قیمت مشخص درنظر گرفته شود، بلکه منظور این است که به نیروگاه‌ها اجازه داشته شود تا برق را با قیمت رقابتی، نه قیمت شبکه و معین به درخواست کنندگان بفروش برسانند.

او تاکید نمود:

در پیشنهاد ما تعیین قیمت برق بر اساس شرایط بازار عرضه و تقاضا می باشد چراکه در صورت معین بودن قیمت رقابت‌پذیری در این فعالیت از بین می رود ، در حقیقت عرضه بر اساس تقاضا انجام می شود و برق اضافی در ساعات غیر پیک با قیمت رقابتی عرضه می‌گردد و برای طرف تقاضا نیز امکان انتخاب بوجود می آید.

بعلاوه معاون وزیر ارتباطات آسان نمودن سرمایه‌گذاری در قسمت نیروگاهی یا هر منبعی که بتواند به استخراج ارز دیجیتال کمک نماید را از اصل های دیگر پیشنهادات وزارت ارتباطات عنوان نمود.

کاظمی تصریح کرد:

موارد ذکر شده پیش‌فرض‌های ما محسوب می شوند که در صورتی که وزارت نیرو با آنها موافقت کند تصور می‌کنیم در زمینه استخراج ارز دیجیتال در کشور ما با مشکل دیگری روبرو نخواهیم بود و می توانیم به استخراج ارزهای دیجیتالی رسمیت بدهیم.

منبع : ارزدیجیتال

جستجو شما می توانید عبارت مورد نظر خود را در ایکس نوین جستجو کنید

نظرات در مورد "معاون وزارت ارتباطات: راهبرد ما این است که ارز دیجیتال را به رسمیت بشناسیم"

  1. نودی گفت:

    عالیی بود مث همیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *