آموزش ماینینگ Bitcoin و معرفی دستگاه استخراج بیت کوین

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

استخراج بیت کوین

برق ارزان و سخت افزاری مناسب امکان آن را می دهد که در رقابت به دست آوردن و استخراج بیت کوین موفق بود آنچنان که چین با توجه به برق ارزان خود در این عرصه پیشتاز است.

پردازشگر و گرافیک های قوی این توانایی را به ما می دهد که سیستم استخراج را گردآوری و نصب نماییم. دستگاه های استخراج بسیاری ارائه شده اندکه البته استفاده از آنها نیازمند علم و دانش کافی می باشد.

ماینینگ بیت کوین و معرفی دستگاه استخراج Bitcoin

ماینر بیت کوین ASIC چیست؟

در حالیکه شبکه بیت کوین  و تراکنش های آن توسعه یافته است،دیگر استخراج بیت کوین به رایانه های عادی به هیچ وجه مقرون به صرفه نبوده و برای به صرفه بودن نیاز به سخت افزار تخصصی ASIC خواهد بود.

طراحی اولیه بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو برای پردازنده های کامپیوتری (CPU) صورت پذیرفت. استخراج کنندگان بیت کوین بعد از مدتی متوجه شدند که توانایی این را دارند که از کارت های گرافیکی قدرتمندتر بوده و از کارت های گرافیکی ساخته شده به وسیله ASIC ها (مدارهای مجتمع با کاربرد خاص) بهره ببرند.

در حال حاضر کل استخراج های بزرگ و اساسی بیت کوین بر روی سیستم های تحت ASIC انجام می پذیرد. متخصص استخراج بیت کوین و هسته ی اصلی دستگاه های استخراج بیت کوین سخت افزارهای ASIC بیت کوین می باشند.

ویژگی های قابل توجه برای خرید دستگاه استخراج بیت کوین

خرید دستگاه های استخراج بیت کوین تحت ASIC

میزان هش –هش تولید شده در هر ثانیه دستگاه استخراج بیت کوین  بسیار حائز اهمیت است هر چقدر هش بیشتر باشد به همان میزان در آمد بیشتر خواهد شد.

کارامدی –دستگاه انتخابی شما بایستی با میزان سرمایه و درآمد ایده آلتان متناسب بوده تا مصرف برق آن سازگاری لازم را با سرمایه و درآمدی که شما خواهان آن هستید را داشته باشد. برق خانگی در ایران اکثر کشورها دارای نرخ بالایی است از آن طرف دستگاه های استخراج برق خیلی زیادی مصرف می کنند. در نتیجه فقط برق صنعتی برای استخراج مقرون به صرفه می باشد.

قیمت –  بایستی توجه داشته باشید که سرمایه شما ارتباط مستقیمی با قیمت دارد. برگشت سرمایه و سودآوری نیز بسیار قابل توجه هستند.

برای خرید دستگاه استخراج لازم است قیمت و هش ریت هر دو درنظر گرفته شوند.بهترین دستگاه ASIC، کارآمدترین آن می باشد . در این بین یادمان نرود که مقصود پول می باشد.

کارآمدترین دستگاه استخراج

برای اینکه دستگاه استخراج کارآمدی داشته باشید لازم است که هزینه برق کمتری برای هر هش ریت، پرداخت نمود.

فروشگاه های اینترنتی و دستگاه استخراج

دستگاه استخراج در سایت های بسیاری برای فروش عرضه شده اند . دستگاه های آماده استخراج  در سایت آمازون و ای بی هم با قیمت های مناسب فروخته می شوند.  چون که ایران در تحریم است، نمی توان  به طور مستقیم دستگاه های استخراج را  از این سایت ها خریداری نمود.

بررسی سودآوری دستگاه استخراج بیت کوین

نرم افزارهای محاسبه سود آوری استخراج به شما کمک می کند که، به نسبت قیمت برق، هش ریت و مقدار برق مصرفی پاور دستگاه، سود خویش را بسنجید. قطعاً اطمینان حاصل کنید که هزینه های برق را صحیح محاسبه می نمایید زیرا مصرف برق در تعیین سود و ضرر واقعی در این کار نقش مهمی دارد.

معرفی اجمالی دستگاه های استخراج بیت کوین ASIC

انواع دستگاه های تولید بیت کوین :

1- Bitmain Antminer S9

استخراج بیت کوین

دستگاهی با قدرت هش ۱۴٫۰ TH/s که یکی از قدرتمندترین دستگاه های ASIC بیت کوین می باشد. ماههای انتهایی سال ۲۰۱۶ بود که شرکت bitmain به شکل رسمی ماینر جدید خود را معرفی نمود. دستگاهی است با قدرت هش ۱۴ تراهش و مصرف انرژی ۱۳۷۵ وات. از فن خنک کننده قدرت مندی درantminer s9  تعبیه شده است.

هر چند با وجود این فن باز هم لازم است که در محیط های خنک از آن استفاده نمود. کابل Ethernet دستگاه را به شبکه اتصال می دهد. در فروشگاه های مختلف دستگاه در حدود ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار قیمت گذاری می شود. اکنون که می توان از برق صنعتی استفاده نمود، تقریبا حدود ۹۳ روز پس ازشروع به کار، سرمایه اولیه  که بابت خرید دستگاه هزینه شده است باز می گردد. سود دهی این دستگاه در هفته با برق مناسب و صنعتی حدود ۰٫۰۱۹ بیت کوین می باشد.

۲- Bitmain Antminer T9

آموزش ماینینگ Bitcoin و معرفی دستگاه استخراج بیت کوین

قدرت Antminer T9  ۱۲٫۵ تراهش و مصرف انرژی آن ۱۵۷۶ می باشد که آن را به یکی از قدرتمند ترین و همچنین پرمصرف ترین دستگاه های استخراج ASIC جهان تبدیل نموده است. ظاهر و سخت افزار آن خیلی شبیه مدل S9 می باشد. قیمت حدود ۱۳۰۰ تا ۲۱۰۰ دلاری آن در فروشگاه های مختلف فرق می کند. مصرف بالای انرژی آن موجب شده که نمی توان برای استفاده از آن از برق خانگی بهره برد. اکنون بعد از حدود ۱۲۸ که از شروع کار این دستگاه بگذرد سرمایه اولیه  باز می گردد.برق صنعتی باعث شده سود حاصل از این دستگاه هفته ای حدود ۰٫۰۱۸ بیت کوین باشد.

۲- Bitmain Antminer R4

ماینینگ بیت کوین

پس از مدل S9 و T9 دستگاه Antminer R4  یکی از دستگاه های استخراج محبوب شرکت Bitmain محسوب می شود. دستگاه خانگی استخراج نام دیگر آن است. قدرت ۸٫۷ تراهش و مصرف انرژی ۸۴۵ وات،آن را به یکی از کارآمدترین دستگاه های استخراج مبدل کرده است. نسبت به مدل بالا  فن کوچکتری دارد  لین کار را کرده اند که دستگاه صدای کمرتری داشته باشد، در نتیجه بایستی در محیط خنک تری دستگاه را نگاه دارید. قیمت دستگاه از ۱۱۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار در فروشگاه های متفاوت تغییر می کند. در صورت استفاده از برق صنعتی حدود ۱۵۰ روز  بعد از شروع به کار سرمایه اولیه خرید دستگاه باز می گردد. برق مناسب سود استخراج حدود ۰٫۰۱ دلار در هفته را برای  این دستگاه رقم می زند.

تجهیزات موردنیاز استخراج

نیاز به لوارم جانبی دیگری علاوه بر دستگاه های ASIC استخراج در فرایند استخراج است :

منبع تغذیه یا پاور –دستگاه منبع تغذیه یا پاور قوی برای استفاده از برق در سخت افزارهای استخراج بیت کوین لازم است.

فن های خنک کننده –حرارت بسیار زیادی توسط سیستم های استخراج بیت کوین پدید می آید که نیازمند آن است که در محیط خنک که مجهز فن های قوی باشد نگهداری شوند تا عملیات استخراج درست انجام شود.

استخراج بیت کوین بدون سخت افزار قوی؟

با سیستم های خانگی می توان استخراج انجام داد البته چنانچه هدفتان کسب درآمد است از آن صرفه نظر کنید. اجاره سرویس های ابری این اجازه را به شما می دهد بدون سخت افزار استخراج انجام دهید که البته  ریسک آن بخاطر نوسانات بازار ارزهای دیجیتال بالا است.

راهنمای استخراج ابری

راهنمای استخراج ابری

استخراج ابری، به شما امکان اجاره بخشی از سخت افزار شرکت های بزرگ را برای عملیات استخراج می دهد. یک کامپیوتر معمولی برای ارتباطات و  همین طور یک کیف پول نیاز است تا این کار را انجام دهید.

مزایای استخراج ابری:

 • نیاز به مکان ندارد
 • فاقد هزینه برق اضافی
 • تجهیزات نیاز ندارد
 • از مشکلات خنک کردن تجهیزات آسوده ایم
 • نیاز به تامین و تنظیم کنندگان تجهیزات نیست

معایب استخراج ابری:

 • خطر کلاهبرداری شما را تهدید میکند
 • استخراج غیرشفافی دارد
 • هیجان کمتر (برای عاشقان کامپیوتر که دوست دارن سیستم جمع کنند!)
 • سود کم تر – اپراتورها مجبور به پرداخت هزینه های خود هستند
 • نوسانات قیمت موجب کم شدن سود یا توقف فعالیت می شود
 • کنترل و انعطاف پذیری ندارد

انواع استخراج ابری

کال، سه نوع استخراج از راه دور وجود دارد :

۱-استخراج میزبانی(Hosted mining)

اجاره یک دستگاه استخراج که توسط ارائه دهنده میزبانی می شود.

۲- استخراج میزبانی مجازی (Virtual hosted mining)

یک سرور خصوصی مجازی (کلی) بوجود می آورد و نرم افزار استخراج خود را نصب می نمایند.

۳- قدرت هش اجاره ای (Leased hashing power)

اجاره مقداری قدرت هش، بدون داشتن یک کامپیوتر فیزیکی یا مجازی شخصی و اختصاصی. (این روش محبوب ترین روش استخراج ابری می باشد.)

سایت های معتبر استخراج ابری

در میان سایت های زیادی که برای ارائه سیستم های ابری وجود دارند سه سایت بزرگ و پیشتاز در این حوزه را معرفی می شوند:

۱- hashflare : این سایت قدرت هش مورد نیاز برای ارز های بیت کوین، اتریوم، دش و زدکش را برای شما فراهم می کند. آدرس سایت : www.hashflare.io

۲- genesis-mining : از بزرگترین سایت های اجاره دهنده قدرت هش با قابلیت استخراج ارزهای بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، دش ، زدکش و مونرو. آدرس سایت: www.genesis-mining.com

۳- hashnest : این سایت توانایی اجاره مقداری از قدرت هش دستگاه های شرکت bitmain را به شما می دهد. آدرس سایت: www.hashnest.com

بیت کوین ماینررهای USB

بیت کوین ماینرهای USB  در سالهای گذشته برای کسب درآمد  راه های مفیدی ارائه می کردند. ولی با توسعه بیت کوین و سخت شدن استخراج، این ماینرها بخاطر قدرت هش کم دیگر قابل استفاده در این کار نیستند.

جستجو شما می توانید عبارت مورد نظر خود را در ایکس نوین جستجو کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *