به گفته پلن بی ارزش کنونی بیت کوین ۱۸ هزار دلار است

این روزها بازار رمز ارز و بیت کوین (BTC) با بازار سهام و بورس، همبستگی معناداری تشکیل داده و روند حرکتی بسیار مشابه ای دارند. پلن بی (PlanB)، تحلیل گر معروف بازار رمز ارز و مبتکر مدل SPF، در آخرین پست خود به اظهار نظر در رابطه با شرایط کنونی و بررسی این هم بستگی ایجاد شده پرداخت. وی معتقد است که با توجه به همسبتگی به وجود آمده و روندی که اکنون بازار سهام در آن قرار دارد، قیمت بیت کوین حداقل باید در کانال ۱۸ هزار دلار قرار داشته باشد. بنابراین یا باید انتظار رشد بیت کوین تا این کانال را داشت و یا منتظر ریزش بازار سهام بود.

وی بیان کرد که میزان همبستگی این دو بازار در حال حاضر در ۹۵ درصد قرار دارد و می توان گفت که بیت کوین یک متغیر وابسته می باشد. پلن بی با بررسی روند بیت کوین و بازار سهام از پنجشنبه ی سیاه تا به امروز، بیان کرد که بیت کوین باید در نقطه قیمتی ۱۸ هزار دلار قرار داشته باشد. در غیر این صورت بازار سهام نیاز به ریزش خواهد داشت. در شرایط فعلی، بسته های حمایتی فدرال بارها باعث ایجاد حرکت مثبت در هر دو بازار شده اما شواهد نشان دهنده ی رشد بیشتر بازار سهام نسبت به بیت کوین می باشد.

پلن بی بیان کرد که به علت ماهیت نوپا بودن بازار رمز ارز، همبستگی بوجود آمده طبیعی است. در واقع افت و خیزهایی که در دیگر بازارهای مالی اتفاق می افتد از نظر روانی بر روی بازار رمز ارز تاثیر گذاشته و باعث ایجاد تصمیمات ناگهانی و احساسی می شود. فرآیندی که می تواند بازار را دگرگون کند. وی معتقد است که با گذشت زمان و درک بیشتر از بازار رمز ارز، از شاخص همبستگی کاسته خواهد شد. اگرچه باید اشاره کرد که در برهه ی بازیابی بازارها بعد از پنجشنبه ی سیاه، بیت کوین بهترین عملکرد را داشته و توانست خود را به عنوان دارایی امن مطرح کند.

این تحلیل گر همچنان بر روی مدل SF خود پافشاری می کند و معتقد است که کاهش عرضه، عامل اصلی رشد و موفقیت بیت کوین خواهد بود. وی بیان کرد که هاوینگ (Halving) بعدی، بیت کوین را به ۲۸۸ هزار دلار خواهد رساند. بسیاری از تحلیل گران مدل SPF را مورد نقد قرار دادند و بیان کردند که در این مدل تنها به میزان عرضه توجه شده و از متغیر تقاضا چشم پوشی شده است. بنابراین نمی توان این مدل را تایید کرد. اما شواهد امر نشان می دهد که پذیرش عمومی بیت کوین نیز به شدت افزایش یافته و قطعا تقاضا نیز افزایش خواهد یافت.

برای فروش و همچنین خرید بیت کوین , شما میتوانید از خدمات سایت ایکس نوین استفاده نمایید.

منبع: Cointelegraph

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد بازخورد ها: ۰

هیچ بازخوردی یافت نشد . اولین نفر باشید!

خبرنامه ایکس نوین
مایلید هر روز سه خبر مهم ارز دیجیتال در یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *