اجرای قوانین جدید ارز دیجیتال در ژاپن

برای تنظیم و نظارت بر ارز دیجیتال قوانین جدیدی صادر شده است که از ۱ می یعنی ماه آینده در ژاپن باید انجام شود.
قانون ابزارهای مالی و تبادل (FIEA) و قانون خدمات پرداخت (PSA) دو بخش از مصوبه نماینده های این کشور در سال گذشته هستند که برای نظم دادن به ارز دیجیتال قرار بود از ۱ آوریل یعنی ۱۳ فروردین اجرا شود.
اما به دلایل غیر قابل پیش بینی تا هفته قبل امکان تعیین کردن زمان دقیق اجرا این طرح وجود نداشت.

به استناد از کوین تلگراف یک خبرنامه رسمی دولتی در تاریخ ۳ آوریل یعنی ۱۵ فروردین اعلام کرد از اول ماه می یا همان ۱۲ اردیبهشت نسخه های اصلاح شده از FIEA و PSA ,لازم الاجرا خواهند شد.

به دلیل آن که هیچ قانون رسمی برای تنظیم ارزهای دیجیتال در کشور ژاپن وجود ندارد هم اکنون تنها راه برای ایجاد نوعی مشروعیت قانونی برای دارایی های دیجیتالی در این کشور مقررات اصلاح شده موجود میباشد.

به همین دلیل تغییر دادن قوانین خدمات پرداخت در کشور ژاپن شامل موارد گوناگونی از تغییر اصطلاحات بنیادی مانند استفاده از(دارایی رمزپایه) به جای (ارز مجازی) گرفته تا ایجاد محدودیت های بسیار زیاد تر برای امانت داران این گونه ارز ها میشود.

همچنین صرافی های ارز دیجیتال در این کشور از ۱ می باید جدا از جریان نقدی خود باید پول مشتریان را مدیریت کنند این یعنی استفاده از روش های معتبر مانند کیف پول های سرد (کیف پول‌های بدون ارتباط با اینترنت) و پیدا کردن یک نهاد ثالث به جهت نگهداری پول مشتریان خواهد بود.

اگر کاربران خواستند از کیف پول های گرام استفاده کنند صرافی ها نیز باید همان مقدار و نوع از دارایی های دیجیتال سپرده شده از سمت کاربران را نگهداری کنند تا اگر از صرافی سرقت شد بتوانند دارایی ها را باز پرداخت کنند.

تصویب چنین قانونی بی شک به دلیل هک شدنه صرافی Mt.Gox بوده که ۸۵۰ هزار بیت کوین از دست رفت.

بازنگری های مرتبط با قانون ابزار های مالی و تبادل شامل مفهوم حقوق به ثبت رسیده قابل انتقال دادن به گونه الکترونیکی((ERTR )) به جهت تعریف عرضه اولیه سکه و عرضه اولیه توکن های اوراق بهادارمیتوانند با توجه به این قانون تنظیم شوند.
ERTR به توکن هایی مثل اوراق بهادار که با انتظار سود صادر میشوند اشاره دارد.
همچنین مشتقات ارز های دیجیتال همچون قراردادهای اختیار و قرارداد های آتی به رغم این که ۸۰٪ از معامله های فعلی ژاپن را به خود اختصاص داده اند تا به امروز ساز و کار قانونی نداشته اند.
از اول می به بعد قوانین جدید FIEA برای معاملات مشتقات دارایی های دیجیتال انجام خواهند شد.

در کل تمام افراد ساکن ژاپن از شرکت کردن در فعالیت هایی مانند استفاده کردن از شیوه های کلاهبردارانه به دلیل خرید و فروش و یا مشارکت در معامله هر گونه دارایی دیجیتال با مشتقات آن ها و یا انتشار شایعات و..قانون FIEAآن هارا منع کرده است.

بر طبق نتیجه های انتشار شده در گزارش اخیر یک شرکت حقوقی در توکیو اقدامات نظارتی مثل FIEA و PSA می تواند به کشور ژاپن کمک کند تا این کشور به پناهگاهی امن برای ارز دیحیتال شناخته شود.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد بازخورد ها: ۰

هیچ بازخوردی یافت نشد . اولین نفر باشید!

خبرنامه ایکس نوین
مایلید هر روز سه خبر مهم ارز دیجیتال در یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *