نحوه انجام تراکنش ها در بیت کوین

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نحوه ی انجام تراکنش ها در بیت کوین

کیف پول های الکترونیکی بیت کوین وظیفه فرستادن تراکنش های را به عهده دارد و برای ضمانت امنیت به صورت دیجیتالی ، به امضا رسیده اند . نحوه ی انجام یک تراکنش بیت کوین به چه صورت می باشد؟

تنها سوابق تراکنش ها به جای می ماند و هیچ بیت کوینی وجود ندارد.

احتمال دارد که درک این مطلب مقداری مشکل باشد ولی موصوع جالب توجه در رابطه با بیت کوین ها این است که : آنها در هیچ جا نیستند ، حتی در هارد دیسک نیز وجود ندارند . ما درباره کاربران بیت کوین سخت می گوییم، ولی زمانی یک آدرس خاص بیت کوین را مشاهده می کنیم ، در این آدرس بیت کوین دیجیتالی موجود نیست ، دقیقا مثل پول هایی که در یک حساب عابربانک موجود است . حقیقتا یک حساب عابر بانک یا اینترنتی نیز تنها عددی از میزان پول واریزی شما به بانک را نمایش می دهد، که چنانچه به آن نیاز داشته باشید آن را به صورت  اسکناس دریافت می کنید .

بیت کوین یک جسم فیزیکی قابل لمس  و یا حتی یک فایل دیجیتالی نیست که بتوان آن را نشان داد. لیکن ، تنها  اطلاعاتی در مورد تراکنش ها بین آدرس های متفاوت موجود است. تمام تراکنش های انجام گرفته تا کنون در بلاک چین ثبت و ذخیره می شود لازم به توضیح است که بلاک چین دفتری عمومی و توزیع شده گسترده می باشد.

نحوه ی انجام تراکنش ها در بیت کوین

تراکنش های بیت کوین چگونه انجام می شوند؟

عکس بالا به ما کمک می کند که به شکلی ساده روش انجام تراکنش های بیت کوین را متوجه شویم . بیت کوین های که مرین به علی ارسال کرده است ، این تراکنش سه نوع اطلاعات را شامل می شود :

یک ورودی دارد که نشان دهنده عدد بیت کوین های متعلق به مریم است.

یک مقدار دارد که نشان دهنده مقدار عددی بیت کوینی است که مریم قصد دارد برای علی بفرستد.

خروجی نیز نشان دهنده خروجی آدرس بیت کوین علی می باشد.

تراکنش های بیت کوین چگونه انجام می شوند؟

چگونگی ارسال بیت کوین ها

دو چیز لازم است تا یک بیت کوین ارسال شود: یک آدرس بیت کوین (کلید عمومی) و یک کلید خصوصی. آدرس بیت کوین( یا کلید عمومی) به شکل تصادفی ساخته می شود که حاوی یک توالی ساده حروف و اعداد می باشد که اشتراک گذاری آن مقدور است . کلید خصوصی دنباله دیگری از حروف و اعداد است ، که در حقیقت قلب کیف پول شما می باشد و به شما توانایی این را می دهد که در سایر نرم افزارهای دیگر کیف پول را بازیابی نمایید. کسی نباید از کلید خصوصی شما  آگاه باشد. دسترسی به کیف پول شما برای کسی که از کلید خصوصی شما آگاه است بسیار ساده می باشد.

آدرس بیت کوین مانند یک محفظه ی شیشه ای محکم است که تمام افراد قادرند محتویات آن را مشاهده کنند ولی تنها کلید خصوصی قادر است آن را بگشاید و دسترسی به محتویات را مقدور نماید.

زمانی که مریم می خواهد بیت کوین را برای علی بفرستد ، از کلید خصوصی کمک گرفته و تراکنش های خود را امضا می کند.

بعد آن ها را از کیف پول بیت کوین به شبکه وسیع بیت کوین ارسال می کند . در آنجا تراکنش ها به وسیله ماینرهای بیت کوین وارسی می شوند و در یک بلاک از تراکنش ها جای می گیرند و  نهایتا تراکنش به تایید می رسد.

تراکنش های بیت کوین

 به چه دلیل برخی اوقات برای تایید تراکنش بایستی منتظر  بود؟

برخی اوقات تا تمام شدن تایید تراکنش لازم است صبور بود چرا که ماینرها تراکنش را تأیید می کنند. تنظیم قرارداد اصلی بیت کوین به گونه ای است که هر بلاک حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد تا ماین شود .

آیا تراکنش های بیت کوین کارمزد دارند؟

برخی اوقات کارمزد دارند البته تنها برخی اوقات و این کارمزد دائمی نیست.

محاسبه کامزد تراکنش ها به عوامل متفاوتی بستگی دارد. بعضی از کیف پول های آنلاین  این اختیار را به به شما می دهد که کارمزد تراکنش خود را تعیین کنید. مقدار کارمزد تعیین شده بیشتر از طرف شما کمک می کند که، تراکنش شما هرچه سریعتر به تایید برسد. البته اطمینان داشته باشید که حتی بیشترین کامزد برای منتقل کردن بیت کوین، کمتر از کارمزد سیستم هایی مثل پی پال و …. می باشد.

آیا برای تراکنش ها رسید ارائه می شود؟

در بیت کوین به طور معمول رسید کاربرد ندارد ولی خدمات تبادل ها و کیف پول های آنلاین پس از اینکه به شما منتقل شد  برای محرز نمودن پرداخت نوعی رسید ارائه می کنند.

آیا  امکان دارد بخشی از یک بیت کوین را فرستاد؟

بیت کوین ها قابل تجزیه هستند. قیمت زیاد بیت کوین ها سبب شده که به طور معمول از میلی بیت کوین استفاده گردد(هر بیت کوین معادل ۱۰۰۰ میلی بیت کوین می باشد) . ساتوشی کوچکترین ترین واحد بیت کوین می باشد(۱۰۰ میلیون ساتوشی معادل یک بیت کوین می باشد).

کم ترین مقداری که می توان در بیت کوین فرستاد فعلا ۵۴۳۰ ساتوشی می باشد.

جستجو شما می توانید عبارت مورد نظر خود را در ایکس نوین جستجو کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *