کاهش بیت کوین تزریق شده به بازار از سوی ماینر ها

طبق آخرین گزارش منتشر شده توسط شبکه ی خبری Glassnode، از میزان عرضه ی بیت کوین (BTC) از سمت ماینرها کاسته شده است. Glassnode در این رابطه با انجام تحقیق و بررسی بیان کرد که از میزان انتقال بیت کوین از آدرس ماینرها طی یک ماه گذشته کاسته شده و این روند کاهشی، ادامه دار خواهد بود. پس از هاوینگ فروش از سمت ماینرها به شدت افزایش یافته بود به طوری که در بازه ای، بیشتر از ۹۰۰ واحد استخراج شده از سمت ماینرها به بازار تزریق می شد.

تور دمیستر (Tuur Demeester)، تحلیل گر به نام بازار رمز ارز در این رابطه بیان کرد که شرایط کنونی به شکلی است که ذخیره ی بیت کوین ماینرهای خرد رو به اتمام است و دیگر دارایی خاصی برای ارائه به بازار ندارند. از طرفی بنا به دلایلی ماینرهای دانه درشت نیز تصمیم به ذخیره سازی بیت کوین های استخراج شده گرفتند و اقدامی مبنی بر عرضه و فروش انجام نمی دهند. این شرایط پیش آمده برای بیت کوین بسیار مفید است و می تواند باعث رشد قیمتی این رمز ارز شود.

در واقع می توان گفت که شاخص تاثیر خروجی ماینرها (MOM) به کمترین میزان خود رسیده است. شاخصی که کاهش آن تاثیر مستقیمی بر روی افزایش قیمت بیت کوین در میان مدت خواهد داشت.

ریزش سختی، عامل بازدارنده ی فروش

طبق بررسی های انجام شده توسط شبکه ی تحلیلی Glassnode، ریزش پیاپی اخیر سختی شبکه، یکی از دلایل اصلی شرایط پیش آمده می باشد. در واقع حوزه ی ماینینگ دوباره وارد بازده ی سوددهی شده و ماینرها برای پوشش هزینه های سربار نیازی به عرضه و فروش بیت کوین های استخراج شده ی خود نمی بینند. البته باید اشاره کرد که شرایط موجود موقت بوده و بسیار بستگی به قیمت و روند هش ریت در هفته های آتی خواهد داشت. در حال حاضر می توان گفت که خطر فروش از سمت ماینرها از بین رفته است.

همین حالا برای خرید بیت کوین خود از طریق سایت ایکس نوین اقدام نمایید.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد بازخورد ها: ۰

هیچ بازخوردی یافت نشد . اولین نفر باشید!

خبرنامه ایکس نوین
مایلید هر روز سه خبر مهم ارز دیجیتال در یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *