۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹
گروه محتوا
2490
بدون دیدگاه

یکی از تحلیل گران مطرح توییتری و همچنین خالق مدل قیمت انباشت به عرضه,پلن بی (plan B) عنوان کرده است که قیمت بیت کوین به تازگی در مقایسه با شاخص طلا به پایین ترین مقدار خود از سال ۲۰۱۷ رسیده است.

با توجه به گزارش یوتودی این امر صد در صد خبر خوبی برای طلا نیست.زیرا گر مدل انباشت به عرضه به کار خود درست عمل کند و از سوی دیگر قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ افزایش داشته باشد طلا با سقوط زیادی همراه خواهد شد.

اواسط مارس بعد از فروش گسترده ای که به علت شیوع ویروس کرونا اتفاق افتاد طلا با نمودار vشکل رشد چشم گیری را داشت.با نزدیک شدن به ۱.۷۰۰ دلار این دارایی سنتی در ۱۴ آوریل به بیشترین قیمت خود در طی هفت سال گذشته رسید.همچنین رشد ۲۰٪طلا گوی سبقت را از بیت کوین گرفت.میتوان گفت در این مورد از پادشاه ارز دیجیتال عملکردی به مراتب بهتری از خود بر جای گذاشت.

این موضوع سبب شد تا تحلیل گران بازار طلا که به شدت مخالف ارز های دیجیتال هستند اظهار نظری بکنند از جمله آن ,گفته پیتر شیف است:

این فلز ماه تابان در آسمان اوج میگیرد و این در حالیست که جایگزینش در زمین که ارز دیجیتال است بر روی زمین میافتد.

بر طبق مدل انباشت به عرضه که بر ویژگی کمیاب بودن استناد میکند نرخ تورم سالانه بیت کوین از طلا کم تر خواهد شد(نرح تورم بیت کوین ۲٪ و طلا ۱.۶۶٪ میباشد)
به بیان ساده تر بیت کوین به زودی زود از طلا کمیاب تر میشود.

پیش بینی پلن بی این است که اگر مدل انباشت به عرضه درست باشد تا آخر سال ۲۰۲۱ قیمت بیت کوین ده برابر میشود.

انتقادات زیادی به مدل انباشت به عرضه با این حال صورت میگیرد.منتقدین بر این باورند که این مدل تقاضا را از معمله خارج میکند و تنها عرضه را در نظر میگیرد.

و در پایان شما میتوانید برای خرید بیت کوین و یا فروش بیت کوین از خدمات سایت ایکس نوین بهره مند شوید.