معرفی و نحوه خرید و فروش وب مانی WebMoney

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امروزه تقریبا” اکثر افراد حجم زیادی از فعالیت های خود را از طریق تراکنش های اینترنتی این انجام می دهند، در حقیقت انجام فعالیت ها با استفاده اینترنت برای بیشتر افراد یک امری عادی محسوب می شود. اما با تمام این تفاسیر ممکن است هنوز تعداد بسیاری ندانند که خرید وبمانی چیست و هیچ شناخت و اطلاعاتی درباره آن نداشته باشند . بنابراین ما در این محتوا سعی داریم که درمورد سیستم پرداخت آنلاین وب مانی و کاربرد آن در ایران و نحوه ی خرید و فروش و تبدیل Webmoney به ریال توضیحات کاملی را به شما عزیزان ارائه کنیم.

وب مانی (Webmoney) چیست؟

وب مانی چیست

وب مانی Webmoney یکی از سیستم های خدمات پول اینترنتی کشور روسیه می باشد که از سال 1998 فعلیت خود را آغاز کرده است. مدیریت این پلتفرم معاملاتی را شرکت WM Transfer Ltd برعهده دارد . البته خدمات وب مانی بریا تمام مردم جهان قابل استفاده است و تنها به کشور روسیه اختصاص ندارد .عملکرد این سیستم مشابه یک بانک آنلاین می باشد که با استفاده از آن افراد می توانند به صورت آنلاین پرداخت های خود را انجام دهند.
WebMoney در اکتبر سال 2017 با انتشار یک گزارش اعلام کرد که در حال حاضر این سیستم بیش از 36 میلیون کاربر ثبت شده دارد و بیش از 100,000 فروشگاه در تمام دنیا با پرداخت های وب مانی را قبول می کنند. آمار ثبت شده نشان می دهد که در سال 2014 تعداد معملات انجام شده توسط وب مانی بالغ بر 160 میلیون و حجم معاملات بیشتر از 17 میلیارد دلار ارزش داشته است.
در دنیای کسب و کار، مردم احتیاج دارند تا در زمان های مختلف تراکنش های مختلفی را انجام دهند . با توجه با اینکه ما در عصر دیجیتال حضور داریم ، کسب و کارهای زیادی وجود دارد که به صورت آنلاین خدمات خود را ارائه می دهند . این ارز نیز برای انجام تراکنش های کاری افراد و تجارت ها نقش تاثیرگذاری دارد.

وب مانی و پی پال


وب مانی نیز مانند پی پال یک سیستم پرداخت الکترونیکی قابل اعتماد دیگر می باشد که هر کاربر متناسب با اهداف گوناگون خود از آن استفاده می نماید. از طریق این سیستم می توان پول را دریافت و ارسال نمود و علاوه بر آن خرید یا هر کار دیگری که به پرداخت الکترونیکی پول مرتبط است را انجام داد.
وب مانی یک سیستم پرداخت الکترونیکی انواع پول های رایج به صورت سریع می باشد که محیطی را برای حضور و استفاده ی تمام کسب و کارهای آنلاین فراهم کرده است . با این سیستم می توان در حداقل زمان ممکن بدون نیاز به حساب بانکی و یا کارت اعتباری اقدام به انجام تراکنش های مالی نمود . تراکنش های انجام شده توسط وب مانی بسیار امن، غیر قابل شناسایی و غیر قابل بازگشت می باشند. هم اکنون 6 میلیون نفر از سراسر جهان به صورت مرتب از خدمات وب مانی استفاده می کنند. البته این سامانه و پول الکترونیکی هر روز در حال ارتقاء خدمات و کارآیی های خود می باشد.

کیف پول و ارز های پشتیبانی شده وب مانی (WebMoney)

کیف پول و ارز های پشتیبانی شده وب مانی

وب مانی برای کمک به کاربران جهت انجام عملیات مختلف پرداخت و تهیه نیاز های آنلاین برای هر ارز یا ابزار پولی یک کیف پول (Purse) های جداگانه تعریف کرده است. هر حساب وب‌مانی دارای ۱۰ کیف پول مختلف است.
هر کدام از این 10 کیف پول مختلف را می توان از داخل حساب وب مانی ایجاد نمود. برای کربران این امکان فراهم شده که هر نوع کیف پول دیگری را بر اساس نیاز های خود جهت معاملات آنلاین ایجاد نمایند. هم اکنون سیستم انواع کیف پول های زیر را پشتیبانی می کند که شامل مالکیت انواع مختلف دارایی ها می شود :

Z-Purse : واحد پولی دلار (WMZ)

E-Purse: واحد پولی یورو (WME)

R-Purse: واحد پولی روبل روسیه (WMR)

U-Purse: واحد پولی گریونا اکراین (WMU)

B-Purse: واحد پولی روبل بلاروس (WMB)

G-Purse: حساب با موجودی طلا (WMG)

X-Purs: واحد پولی خرید بیت کوین (WMX)

H-Purse: واحد پولی بیت کوین کش (WMH)

L-Purse: واحد پولی لایت کوین (WML)

V-Purse: واحد پولی دانگ ویتنام (WMV)

امنیت وب مانی (WebMoney)

امنیت وب مانی

یک موضوع بسیار مهم که پیش از مراجعه به هر پلتفرم معاملاتی باید مورد توجه قرار گیرد امنیت آن است. چون که کاربر پول خود را در اختیار یک موسسه مالی قرار می دهد و این یعنی آنها همواره در معرض خطر هستند.
اداره وب مانی همچون سایر موسسات توسط یک سیستم واحد انجام نمی شود. در واقع برای هر کیف پول یک شرکت مجزا وجود دارد که آن را “ضمانت کننده” می نامند. برای مشاهده آدرس آنها می توانید به وب سایت رسمی مراجعه کنید.

امنیت وب مانی


وب مانی برای حفظ امنیت حساب و صندوق های شما در پلتفرم خود سطوح مختلف امنیتی را اعمال کرده است که نخستین و مفید ترین آنها، ارسال پیامک می باشد. این یعنی اینکه تا وقتی که کاربر شماره تلفن همراه خود را در اختیار دارد، خطری او را تهدید نمی کند. به عنوان مثال در صورت که کاربر با هر وضعیت نامطلوبی روبرو شود، می تواند با تایید سوالات که تنها خود کاربر از آنها اطلاع دارد ، حساب کاربری خود را بازگردانی کند. این لایه های امنیتی باعث شده که WebMoney به یک روش مطمئن و با امنیت بالا برای پرداخت های آنلاین شناخته شود .
یک موضوع جالب درمورد پردازش تراکنش ها در سیستم وب مانی وجود دارد. آن این است که تمام کار ها توسط یک مرکزیت انجام نمی شود . بسته به نوع کیف پول یک شرکت های مجزا این کار را انجام می دهند که به آن ها Guarantor یا ضامن می گویند. با مراجعه به وبسایت رسمی وب مانی می توانید نشانی هر یک از این ضامن ها مشاهده کنید.
استفاده از خدمات وب مانی با بعضی از انواع روش های احراز هویت از جمله تایید با ارسال پیامک انجلم می شود. یعنی برای دسترسی به حساب خود لازم است که تلفن همراهی که شماره آن را در پنل کاربری وب مانی ثبت نمودید را در اختیار داشته باشید.

فرآیند عملکرد وب مانی

معرفی و نحوه خرید و فروش وب مانی WebMoney

در سیستم وب مانی تراکنش ها با سرعت زیاد، مطمئن، ارزان، غیر قابل شناسایی و البته غیر قابل بازگشت انجام می شوند. برای اینکه بتوانید از خدمات این سیستم استفاده کنید به حساب یا کارت بانکی احتیاج ندارید.

همانطور که در بالا نیز اشاره شد مهم ترین و شاخص ترین ویژگی این سیستم امنیت بالای آن است. کسانی که از نرم افزار وب مانی نسخه کلاسیک که بر روی ویندوز نصب می شود استفاده می کنند، بعد از باز کردن حساب فایل کلید مخصوص حساب ساخته شده به کاربر داده می شود که توسط این فایل کلیدی دسترسی به حساب امکان پذیر خواهد شد. بعلاوه کاربر می‌تواند در تنظیمات حساب خود، دسترسی به آن را با یک یا چند آی پی مسدود نماید. تنها یک آی پی را فعال نگه دارد به این ترتیب از ورود دیگران به حساب خود جلوگیری می شود.
در صورت تمایل به استفاده از وب مانی نخست لازم است که به وب سایت رسمی آن مراجعه کنید. نرم افزار WebMoney Keeper را دانلود و نصب کنید و یا به صورت آنلاین و از طریق وبسایت وارد حساب کاربری خود شوید. برای هر حساب وب مانی، شناسه وبمانی یا WMID اختصاص دارد.

در سیستم وب مانی هر کاربر دارای گواهینامه الکترونیکی (WM-Passport) می باشد . بر اساس اطلاعات مندرج در زمان باز کردن حساب به کاربران انواع گواهینامه الکترونیکی ارائه می شود . برای کاربرانی که اطلاعات شخصی خود را وارد نمی کنند، گواهینامه ناشناس (Alias WM-Passport) صادر میشود. برای کسانی که اطلاعات شخصی خود را وارد می کنند، گواهینامه تشریفاتی (Formal WM-Passport) صادر می شود. کاربر می‌ تواند در زمان افتتاح حساب اطلاعات شخصی خود را وارد تا به آنها گواهینامه تشریفاتی بدهند.

نحوه ی ارتقا سطح پاسپورت وب مانی

معرفی و نحوه خرید و فروش وب مانی WebMoney

برای استفاده عادی از وب مانی به تاییدیه خاصی نیاز نمی باشد. اما برای افزایش تعداد تراکنش های خود لازم است که مدارک خود را برای وب مانی ارسال نمود. به این ترتیب حساب کاربر احراز هویت یا وریفای شود. سطح اطلاعاتی که کاربر از خود در اختیار وب مانی قرار می دهد تعیین کننده ی سطح پاسپورت او می باشد.

Alias – در زمان افتتاح حساب وب مانی، پاسپورت کاربر از نوع Alias می باشد. یعنی اینکه کاربر هیچ مشخصاتی از خود برای وب مانی ارسال نکرده است.
Formal – در صورت ارسال اطلاعات خود برای وب مانی ، پاسپورت کاربر به Formal تغییر می یابد. البته لازم به ذکر است که با توجه به اینکه اطلاعات شما تائید نشده است این نوع پاسپورت نیز سطح پایینی دارد.
Personal – یعنی اینکه کاربر اطلاعات خود را برای وب مانی ارسال می کند. همچنین با مراجعه حضوری به دفاتر اسناد رسمی و یا سفارت روسیه نسبت به تایید مدارک خود اقدام کند.
کاربرانی که حجم کاری آنان از مقدار مشخصی بیشتر است لازم است حتما” سطح پاسپورت خود را ارتقاء دهند. بیشترین میزان تراکنش روزانه، هفتگی و ماهانه برای انواع پاسپورت ها در ادامه میاید ، البته باید بدانید که برای استفاده از وب مانی حتی به شکل زیر بایستی شماره موبایل و ایمیل تایید شود.

نوع پاسپورت روزانه هفتگی ماهانه
Alias 100 300 500
Formal 600 1500 3000
Personal 120000 300000 300000

کارمزد وب مانی

کارمزد وب مانی
Cloud computing

معاملات در سیستم پول الکترونیکی وب‌مانی با کارمزد ۰/۸ درصد انجام می گردد. این هزینه بر عهده فرستنده می باشد. به عنوان مثال اگر فرستنده بخواهد ۱۰۰۰ دلار وب‌مانی به حساب گیرنده واریز کند، بانک الکترونیکی وب‌مانی ۸ دلار وب‌مانی را به عنوان کارمزد درنظر می‌گیرد و در نتیجه برای این که ۱۰۰۰ دلار وب‌مانی کامل به دست گیرنده برسد، فرستنده بایستی حدود ۱۰۰۸ دلار وب‌مانی به حساب گیرنده واریز کند. البته کمترین میزان کارمزد برای تراکنش‌های مختلف ۰٫۰۱ از همان نوع کیف پول است. بعلاوه برای کیف پول‌های مختلف سقفی نیز برای حداکثر کارمزد در نظر که برای مثال برای کیف پول wmz حدود ۵۰ دلار می باشد.


کاربرد های وب مانی


برای استفاده از وب مانی به عنوان یک روش پرداختی هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. اما تعداد اندک فروشگاه ها و پذیرنده ها موجب شد وب مانی در مقایسه با سایر روش های پرداخت مانند پی پال کمتر مورد قبول باشد . البته با این همه می توان در هر وبسایت یا فروشگاهی که از وب مانی به عنوان یک روش پرداختی پشتیبانی می نماید خدمات دریافت کنید . در ادامه تعدادی از نمونه های معروف آورده شدند.

Aliexpress.com – فروشگاه اینترنتی علی اکسپرس یک پل ارتباطی بی واسطه برای خرید از فروشندگان چینی می باشند . سایت فوق با در نظر گرفتن تخفیف های مناسب و همینطور فروش کالاهای که بسیار سخت می توان آنان در فروشگاه های دیگر پیدا کرد، به محبوبیت زیادی رسیده است.
. Tinydeal.com – وبسایتی است که شبیه علی اکسپرس می باشد.
Resello – این سایت معروف به ارائه خدمات هاستینگ و دامنه می باشد و تعداد زیادی از وبمستر های ایرانی از خدمات آن بهره می برند.
Freelancer.com – در صورتی که یک فریلنسر هستید یا مایل هستید پروژه ای را به افراد متخصص واگذار کنید تا آن را انجام دهند می توانید از طریق این وبسایت به هدف خود برسید.
UralAirLines –در صورتی که می خواهید با پرواز های این شرکت به مسافرت بروید با وب مانی می توانید به سهولت پرداخت های خود را انجام دهید. شرکت فوق به بیشتر نقاط دنیا پرواز می کند.
Iglobe.ru –این وب سایت به شما امکان دسترسی به خدمات جهانگردی و مسافرتی در نقاط مختلف جهان را خواهد دارد.

کار با وب مانی در ایران

افرادی که قصد دارند دلار وب مانی را ذخیره کنند می توانند بوسیله ی سایت های خرید و فروش وب مانی این کار را انجام دهند . البته لازم است که در گام اول نسبت به ساخت کیف پول در سایت وب مانی اقدام نمایند . وب مانی به کاربران خود این امکان را می دهد تا از فروشگا ها اینترنتی معتبر در سراسر دنیا خرید انجام دهند.

جستجو شما می توانید عبارت مورد نظر خود را در ایکس نوین جستجو کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *