باگ جدید در بلاک چین بیت کوین,سرقت ماینر ها از یکدیگر

اخيرا نشانه هایی از وجود یک باگ فراگیر در شبکه ی بیت کوین (BTC) گزارش شده است. یکی از فعالان و توسعه دهنده حوزه بلاک چین که با نام مستعار oxbloC در شبکه های اجتماعی فعالیت می کند، در آخرین گزارش خود بیان کرد که طبق بررسی های انجام شده از سپتامبر ۲۰۱۹ تاکنون، بیش از یک میلیون تراکنش به درستی اجرا نشده است. این گزارش می تواند حاوی این پیام باشد که به علت وجود باگی در شبکه ی بیت کوین، ماینرها می توانند در حین انجام فرآیند استخراج بیت کوین های یکدیگر را دریافت و به سرقت ببرند.

این یافته، باعث شد که موضوع جلوگیری از قدرت طلبی ماینرها که بارها در جامعه ی رمز ارز مورد بحث قرار گرفته، به موضوع اول این روزهای بازار رمز ارز تبدیل شود. ۰xb۱۰C در گزارش خود بیان کرد که ۱۰ درصد از تراکنش های زمانبندی شده، گرفتار این باگ شدند. وی معتقد است که احتمال افزایش خطر این باگ در شبکه زیاد است و باید برای این موضوع راه حلی پیدا کرد.

تراکنش زمانبندی شده یک نوع از تراکنش شبکه ی بیت کوین می باشد که در طی آن، مقصد و دریافت کننده ی بیت کوین باید مدت زمان معینی را برای دریافت بیت کوین های خود صبر کند و در واقع از دسترسی آنی مقصد به بیت کوین های ارسالی جلوگیری می کند. روال کار این تراکنش به اینصورت است که تا زمانی که تعداد از پیش تعیین شده ی بلاک به شبکه اضافه نشود، مقصد باید صبر کند. ثبت هر بلاک نیز در شبکه ی بیت کوین در حدود ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد. بنابراین می توان با استفاده از تعداد بلاک، محدودیت زمان را برای دریافت کننده تعیین کرد.

این نوع تراکنش کاربردهای متنوعی دارد، مانند حقوق و دستمزد. در باگ شناسایی شده، ماینر نفوذی سعی می کند بلاکی را که یک ماینر دیگر به تازگی استخراج کرده را با بلاک خود و تراکنش های مربوط به آن جایگزین کند. این روزها با افزایش کارمزد شبکه و ارزشمند شدن تراکنش ها، این نوع حمله گسترده تر شده است. اگرچه یک نسخه بروزرسانی شده در اوایل سال جاری برای این باگ عرضه شد. اما برای بروزرسانی کل شبکه زمان نیاز است و همچنان خطر این حمله وجود خواهد داشت.

برای فروش بیت کوین از سایت ایکس نوین استفاده نمایید.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد بازخورد ها: 0

هیچ بازخوردی یافت نشد . اولین نفر باشید!

خبرنامه ایکس نوین مایلید هر روز سه خبر مهم ارز دیجیتال در یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *