۰۵ شهریور ۱۳۹۸
ایکس نوین
1302
بدون دیدگاه
امکانات رمز ارز تتر Tether- USDT

شناخت رمز ارز تتر

رمز ارز تتر (USDT) یک رمز ارز با ارزش دلار آمریکا می باشد. طرح اولیه ی Tetherاین بود که یک رمز ارز پایدار با ویژگی های کاربردی دلارهای دیجیتال را ایجاد نمایند. به کوین هایی که با هدف جایگزینی دلار پایدار مورد استفاده قرار می گیرند، “سکه پایدار” می گویند. می توان از تتر به عنوان پرطرفدار ترین سکه ی پایدار نام برد ، این محبوبیت تا حدی است که حتی در اکثر مبادلات معمول به عنوان جایگزین دلار مورد استفاده قرار می گیرد!

در وب سایت Tetherاینگونه این رمز ارز را معرفی می کند که رمز ارز خرید تتر پول نقد را به ارز دیجیتال، برای ثبات یا مهار ارزش کوین به قیمت ارزهای ملی همچون دلار آمریکا، یورو و ین تبدیل می نماید. تتر نیز مانند دیگر رمز ارزها، از blockchain استفاده می نماید. البته این رمز ارز بر خلاف رمز ارزها دیگر به صورت صد در صد توسط دلار (دلار آمریکا) پشتیبانی می شود. نخستین کاربرد تتر به این صورت است که فضای رمزنگاری غیر قابل انعطافی ایجاد می کند و نقدینگی را برای مبادله هایی که امکان مقابله با دلار و بانک ها را ندارند ، مهیا می کند.

تعریف رمز ارز تتر (USDT)

تعریف رمز ارز تتر (USDT)

تتر یک رمز ارز است که بر بستر blockchain  ایجاد شده است. پیدایش تتر بر می گردد به سال۲۰۱۴ که تعدادی از توسعه دهندگان با اهداف رویایی حل مسئله نوسان قیمت تتر را راه اندازی نمودند Tether . نخستین “سکه پایدار” است که هر توکن آن با یک دلار آمریکا پشتیبانی می شود و رمزنگاری های که در آن وجود دارند توسط مقادیر معادل ارزهای سنتی فیات مثل دلار، یورو یا ین ژاپن پشتیبانی می شوند که در یک حساب بانکی تعیین شده نگهداری می گردند. توکن های تتر و توکن های بومی شبکه تتر در مبادلات با نماد USDT مورد استفاده قرار می گیرند.

توکن های رمز ارز تتر (USDT)

توکن های رمز ارز تتر

رمز ارز تتر جزء رمزارزهای نسل جدید محسوب می شود که با عنوان سکه پایدار (stablecoins) شناخته می شوند که هدف ساخت آنها این است که ارزش رمز ارز، در مقایسه با نوسانات وسیع در قیمت دیگر رمزارزهای پرطرفدار همچون بیت کوین و اتریوم حفظ شود. این رمز ارز به جای کاربرد به عنوان واسطه سرمایه گذاری های احتمالی به عنوان واسطه صرافی و نوع ذخیره سازی ارزش مورد استفاده قرار می گیرد و دارای کاربرد است.

رمز ارز تتر به صورت خاص به دسته سکه های پایدار فیات تعلق دارد ، بهاین معنی که یک ارز فیات مثل دلار آمریکا، یورو یا ین با یک سکه رمزنگاری در گردش همارزش است. گروه های دیگر سکه پایدار به این شرح هستند: سکه های پایدار وثیقه-رمزنگاری شده، که ذخایر رمز ارز را به عنوان وثیقه بکار می گیرند و یا سکه های پایدارغیر وثیقه ای؛ که فاقد هر گونه وثیقه ای می باشند، ولی بر طبق شرایط اقتصادی بهنحوی عملکردشان مشابه یک ذخیره بانک جهت حفظ عرضه توکن های لازم می باشد.

رمز ارز تتر به شکل ویژه طوری طراحی شده است که بین ارزهای فیات ورمز ارزها ارتباط برقرار کند و به آنها ثبات و شفافیت داده و در نهایت برایکاربران حداقل کارمزد تراکنش را فراهم نماید. ارزش این رمز ارز با دلار آمریکا برابربوده و در حالت ثابت نگه داشته شده و با نسبت ۱ به ۱ برای یک دلار حفظ می گردد. باتمام این تفاسیر  Tether Ltd  هیچ نوع حق تمدید یا تبدیل رمز ارز تتربه پول واقعی را تضمین نمی کند – به این معنیکه امکان تبدیل رمز ارز تتر به دلار آمریکا وجود ندارد و تنها از نظر ارزشی با همبرابر هستند.

 Tether Ltd

در ماه ژوئیه ۲۰۱۴ رمز ارز تتر به عنوان سکه واقعی (RealCoin) ایجاد شد و در ماه نوامبر شرکت Tether با مسئولیت محدود، که مسئولیت حفظ ذخایرارز فیات را برعهده دارد، آن را به ثبت رساند. رمز ارز تتر در فوریه ۲۰۱۵ فعالیتتجاری خود را آغاز نمود. پس از گذشت تقریبا دو سال از آغاز فعالیت آن در نوامبر ۲۰۱۷این رمز ارز هک شد و مقدار ۳۱ میلیون دلار از سکه های رمز ارز تتر توسط هکر ها هکشد و ناپدید شد، این اتفاق دقیقا” بعد از انجام یک هاردفورک بوقوع پیوست.

هدف از ایجادUSDT و سایر رمز ارزهای تتر اینبود که انتقال ارزهای ملی راحت تر انجام شود تا به این ترتیب موفق شوند جایگزین پایداربیت کوین را برای کاربران مهیا نمایند و علاوه بر آن بتوانند به عنوان جایگزینصرافی ارز و ممیزی کیف پول هایی که هم اکنون اعتماد و اطمینان کاربران نسبت بهآنها به صفر رسیده است ، مورد استفاده قرار گیرند. افزون بر موارد فوق    USDT جهت اثبات روش های پرداختنی بواسطه ی معرفییک پروسه اثبات رزرو، جایگزین ارائه می نماید. امکان استفاده از توکن های رمز ارزتتر در صرافی های رمز ارز  شناخته شدهای  همچون :Binanace، CoinSpot،BitFinex وKraken، وجود دارد.