کاهش عجیب موجودی صرافی بیتمکس و بیتفینکس

از اواسط ماه مارس سال جاری و همزمان با شروع بحران اقتصادی، روندی آغاز شد که در طی آن موجودی بیت کوین (BTC) برخی از صرافی های رمز ارز کاهش یافت و افراد دارایی های خود را از صرافی ها خارج کردند. در این بین برخی از صرافی ها بیشتر در معرض این روند قرار گرفتند. طبق آمار منتشر شده، صرافی بزرگ بیتفینکس (Bitfinex) تاکنون با کاهش ۵۰ درصدی موجودی بیت کوین مواجه شده است.

جيمسون لوپ (Jameson Lopp) تحلیل گر و فعال حوزه رمز ارز، در این رابطه به تحلیل و بررسی پرداخت. وی بیان کرد که از ماه مارس تاکنون، در حدود ۲۰۰ هزار واحد بيت کوین از صرافی های بیتفینکس و بیتمکس (BitMex) خارج شده است. وی در گزارش خود تشریح کرد که در حال حاضر صرافی بیتفینکس ۹۶ هزار بیت کوین در اختیار دارد در حالی که در ماه مارس موجودی این صرافی در حدود ۱۹۶ هزار بیت کوین بود و موجودی صرافی بیتمکس نیز از ۳۱۹ هزار بیت کوین به ۲۱۹ هزار کاهش یافت.

شبکه تحلیلی Coin metrics نیز با انتشار نموداری به این موضوع پرداخت و به نظر می رسد که اعتماد کاربران نسبت به صرافی های بیتمکس و بیتفینکس در حال از بین رفتن است.

اما على رغم کاهش شدید موجودی بیت کوین صرافی های رمز ارز، میزان موجودی استیبل کوین تتر (USDT) صرافی ها به شدت افزایش یافته است. طبق آمار منتشر شده در طی دو ماه گذشته، میلیون ها توكن تتر چاپ و به بازار رمز ارز تزریق شده است. دلیل این امر نیز افزایش شدید تقاضا برای استیبل کوین ها است. این روزها به دلیل شرایط بحرانی پیش آمده و اقتصاد نامساعد جهان، تقاضا برای استیبل کوین به عنوان یک دارایی امن افزایش یافته است. این افزایش و تزریق تتر به اندازه ای بود که این استیبل کوین از نظر ارزش کل ظرفیت بازار، به رمز ارز ریپل (XRP) بسیار نزدیک شده است.

گزارشات منتشر شده حاکی از آن است که این روند افزایشی تقاضا برای استیبل کوین ها در حال حاضر ادامه دار خواهد بود.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 1399-02-26-02.25.37-1024x553.jpg است

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد بازخورد ها: 0

هیچ بازخوردی یافت نشد . اولین نفر باشید!

خبرنامه ایکس نوین مایلید هر روز سه خبر مهم ارز دیجیتال در یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *