۲۶ تیر ۱۳۹۹
گروه محتوا
1151
بدون دیدگاه

بازار رمز ارز در طی هفته گذشته Price Action یا حرکتهای قیمتی غیرمنتظره ای را از خود بروز داده است. در حالی که بیت کوین (BTC) در تقلا برای نزدیک شدن به قیمت ۱۰ هزار دلار است، بسیاری از آلت کوینها بدون توجه به پادشاه رمزارزها، به روند صعودی خود ادامه می دهند.

به دنبال رشد قابل توجه در میزان آدرسهای فعال در بازار اتریوم (ETH)، گزارش ها از تمایلات شدید در این بازار خبر می دهند. برخلاف معیارهای مثبت و پتانسیل موجود در زمینه راه اندازی ۰٫۲ ETH این طور به نظر می رسد که در حال حاضر چالش هایی نیز در شبکه اتریوم وجود دارد.

بنابر آخرین گزارش های به دست آمده از شبکه ی خبری لانگ هش (LongHash)، همگام با افزایش تعداد آدرس های فعال در شبکه اتریوم، کاربران با نرخ کارمزدهای بالایی مواجه شده اند. به این ترتیب به نظر می رسد که راه حل های موقت نیز دستاورد چندانی در پی نداشته است.

در این گزارش به این نکته اشاره شده است که ماینرها ظرف مدت یک روز ۲۵۰۰ واحد اتریوم را به عنوان هزینه کارمزدها کسب کرده اند. این در حالی است که این میزان از کارمزد تراکنش های یک روز، بالاترین هزینه کارمزد در طی ادوار گذشته نیست و این امر زنگ خطری را برای کاربران این شبکه به صدا درآورده است.

شبکه ی لانگ هش در گزارش خود اشاره به راهکارهای کوتاه مدتی کرد که به کارگیری آن ها نیز نمی تواند تغییر خیلی محسوسی در روند افزایشی کارمزد شبکه، ایجاد کند. در این گزارش بیان شد:

تداوم کارمزدهای بالا باعث معرفی سیستم رأی گیری در بین ماینرهای اتریوم شد. این رأی گیری در مورد افزایش کارمزد (Gas Price) تراکنش های هر بلاک از ۱۰ میلیون به ۱۲ . ۵ میلیون انجام شده است. این پیشنهاد با موفقیت به رأی گیری گذاشته شد و در تاریخ ۱۹ ژوئن ظرفیت تراکنش های انجام شده در شبکه افزایش پیدا کرد.»

با توجه به اطلاعات به دست آمده از شبکه اطلاعاتی اتر اسکن (Etherscan)، میانگین کارمزد از۱۱٫۶
Gwei در ژانویه ۲۰۲۰ به ۴۷٫۵ Gwei در زمان انتشار این خبر رسیده است. این میزان رشد ۳۰۹٫۴ درصدی را نشان میدهد. هر Gwei معادل ۰ / ۰۰۰۰۰۰۰۰۱ اتریوم می باشد.

گزارش مذکور نشان میدهد که راه حل های موفقیت آمیز دیگری از قبیل طرح توسعه اتریوم ۱۵۵۹ (۱۵۵۹-EIP) و همینطور انتظار برای راه اندازی ۲٫۰ ETH در اختیار توسعه دهندگان وجود دارد و باید منتظر نتایج آن ها ماند.

مدل ۲٫۰ ETH یک سیستم جایگزین را روی کار می آورد که ناکارآمدی و عدم ثبات مدل قبلی را برطرف می کند اما به احتمال زیاد بیش از یک سال دیگر راه اندازی می شود و احتمالا این امر در بازه زمانی کوتاه مدت فواید چندانی در پی نخواهد داشت. شبکه ی خبری لانگ هش در انتهای گزارش خود به تمجید از توسعه دهندگان اتریوم پرداخت و بیان کرد:

اتریوم نیز توسعه دهندگانی دارد که همواره در تلاش هستند فشار ناشی از کارمزدها را با ایجاد یک شبکه ثانویه به حداقل برسانند. چنین سیستمی انجام سریعتر تراکنش ها را میسر می کند، هزینه کارمزدها را کاهش می دهد و به احتمال زیاد میزان امنیت و محافظت از حریم شخص نیز افزایش پیدا می کند.»